Jeden z největších výrobců kojenecké výživy, se inspiroval mateřským mlékem a namíchal pro kojence koktejl bohatý na prebiotika, probiotika a omega-3 mastné kyseliny. To vše v bio kvalitě.

A to znamená, že pro výrobu tohoto výživy firma využívá pouze suroviny z biofarem. Matky tak mají poprvé možnost si vybrat si běžně na pultech obchodů, jestli chtějí pro své dítě bio výživu nebo standardní.

Mateřské mléko je pro miminka zdrojem cenných látek. Děti, které matky z nějakého důvodu nemohou kojit nebo jen částečně, potřebují speciální stravu, která by potřebné živiny doplnila.

Výrobci se proto inspirovali přímo složením mateřského mléka a vytvořili vyváženou kombinaci probiotik, prebiotik a omega-3 mastných kyselin…

Prebiotika a probiotika ruku v ruce

Velký význam pro vývoj dítěte má prebiotická vláknina a probiotické kultury mléčného kvašení. Prebiotika slouží jako přirozený zdroj energie pro probiotika a tím pozitivně ovlivňují jejich rozmnožování. Probiotika osidlují zažívací trakt, kde potlačují nežádoucí zárodky škodlivých bakterií.

Kombinace prebiotik a probiotik v mateřském mléce zajišťuje optimální složení střevní mikroflóry dítěte a tedy optimální ochranu. Děti jsou díky nim méně náchylné k infekčním onemocněním, jako jsou průjmy a nachlazení. V zažívacím traktu se dokonce nachází 70 procent imunitního systému člověka.

Zdravá střevní mikroflóra je pro dítě důležitá i z jiného důvodu. Snižuje totiž riziko výskyt alergií, kterými trpí v česko čím dál více dětí. Není náhodou, že lékaři v prvních měsících života dítěte doporučují matkám výhradně kojit.

Omega-3 mastné kyseliny

„Omega-3 mastné kyseliny mají potenciální vliv na činnost imunitního a nervového systému, ovlivňují kvalitní duševní vývoj a vedou k prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Na jejich přítomnosti ve stravě závisí optimální vývoj řeči, zraku i prostorové orientace.

Umělá mléčná výživa obohacená o vyvážené množství nenasycených mastných kyselin podporuje již od narození správný růst a vývoj dětí, které vyžadují částečně či plně náhradu mateřského mléka, “ vysvětluje MUDr. Veronika Rákosníková, pediatr privátní ordinace Mignon Pediatrie. „Ekologický původ suroviny určených pro výrobu umělé mléčné výživy v BIO kvalitě navíc přirozeně chrání citlivý dětský organismus,“ doplňuje.

Roste spolu s nimi

Výživa je určena novorozencům i větší dětem. Mléko totiž „roste“ spolu s dítětem, kdy se mění podíl bílkovin, mléčného cukru a tuku podle jeho vývoje. Počáteční mléčná kojenecká výživa HiPP 1 BIO Combiotic stojí 109 Kč. Pokračovací mléčnou kojeneckou výživu od ukončeného 6. měsíce a Pokračovací mléčnou kojeneckou výživa HiPP 3 BIO Combiotic pořídíte za 320 Kč.