Nejsou to jen konferenční sedačky, křesla, stoly či rámy postelí, co se dnes vyrábí z kůže. V současnosti si můžete pořídit i koženou podlahu a provonět tak kůží doslova celý byt!

Kůže je v nábytkářství a oděvnictví využívána už celá staletí, ale stále patří k těm nejlépe vypadajícím materiálům. Kůže byla a stále je synonymem luxusu, dnes již však není zdaleka nemožné si jakýkoli výrobek z ní pořídit. Snadno se ošetřuje a pokud ji nenecháte na přímém slunci, příliš se nezmění ani po letech. Pouze světlejší barvy, které v kůži vypadají velmi dobře, mohou časem ztmavnout a na nábytku se může vytvořit patina.

Sedací soupravy v kůži patří k nejtradičnějším. Stále se však objevují nové, moderní designy, které se od monumentálnosti obracejí k jednoduchosti a strohosti. Ostré hrany, různé tvary, kombinace s kovem – to všechno je dnes moderní. K dispozici je i stále širší škála barev, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Výjimkou netvoří ani sedmdesát variant odstínů. Interiér si tak můžete sladit dle nejodvážnějších požadavků.

Kožený ale nemusí být jen nábytek! Skvěle totiž vypadá i kožená podlaha anebo koženými dlaždicemi obložené stěny. Podlaha se ze stejně kvalitní kůže jako podrážky obuvi a má řadu vynikajících vlastností: Je příjemná na dotek bosou nohou, oproti parketám ohnivzdorná a navíc provoní váš domov příjemným koženým aroma. Navíc absorbuje různé nežádoucí pachy. A mají ještě další výhodu – jednoduše se instaluje a pokud vás omrzí, tak ji prostě odstraníte.

Firma vám dodá ocelovou podložku, kterou umístíte tam, kam si přejete instalovat kožené kachle. Ty jsou na zadní straně vybaveny magnety, které k položce pevně přilnou, ale v případě potřeby je lze stejně snadno vyměnit. Dlaždice se nedoporučují pouze v místnostech s vyšší vlhkostí – v koupelnách či v kuchyních. Naopak vhodné jsou pro obývací pokoje, ložnice, pracovny či knihovny. Povrch lze snadno utřít dobře vyždímaným mopem.