Chystáte-li se na renovaci fasády Vašeho domu, máme pro Vás pár užitečných informací, které byste určitě měli znát.

Je jasné, že jedním z důležitých aspektů při výběru fasády tvoří barva, v neposlední řadě bychom měli myslet i na její funkčnost.

Zmiňme si tedy několik typů omítek spolu s jejich funkčností:

  • Disperzní omítky jsou velice voděodolné, není třeba ji dále natírat, ale je vhodná spíše pro novostavby, než běžné rekonstrukce.
  • Minerální omítku je třeba dále natřít z důvodu možného nasáknutí vodou, vyrábějí se i ve šlechtěné podobě v různých barvách.
  • Dále můžeme využít silikátovou omítku, která je hydrofobní a paropropustná, dostupná v různých barvách.
  • Sanační omítka se dává do míst, kde je možnost styku s vlhkou zeminou, je totiž paropropustná a voda se z ní velice rychle odpařuje. Nedochází tak k plísním ani jiným nechtěným negativním jevům.

V neposlední řade, je třeba zmínit ekologické omítky, které neobsahují chemické látky a zároveň disponují pozitivními vlastnostmi jako je například regulace vody, tepla, skladovatelnost a použitelnost na širokou škálu podkladů.

Jedním z moderních prvků při výstavbě, rekonstrukcích domů a renovací fasád se stává kamenný obklad fasády. A není divu. Nejen, že působí v kombinaci s určitými barvami velice esteticky a moderně, ale má také mnoho nesporných výhod. Přírodní kámen je velice tvrdý a odolný, a tedy časově velice stálý. Je ho navíc možno použít i v místech, které jsou vystaveny náročnějším podmínkám, jako jsou obklady k příjezdovým cestám apod.

Pro lepší vizualizaci je možno si nechat udělat návrh fasády, kdy celkový vzhled můžete zhodnotit, popřípadě nechat upravit podle svých představa a přání.