20.05.2015   Vytápění 1 komentář

Tepelné čerpadlo versus elektrokotel

novostavba

Chcete mít ve své novostavbě elektrické vytápění? Dobře si to rozmyslete. Elektřina je dnes drahá a jako hlavní zdroj se hodí jen do velmi dobře zateplených objektů s nízkou spotřebou tepla.

Navíc byste mohli mít potíže se získáním stavebního povolení, na které aktuálně potřebujete Průkaz energetické náročnosti budovy. Elektrické vytápění v novostavbě už totiž nedokáže splnit požadavek na měrnou neobnovitelnou primární energii.

Jak tedy oprávněnou touhu po „čistém“ topení skloubit s ekonomickou stránkou věci? Kupodivu to jde to poměrně snadno a navíc levněs pomocí malých tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

Návrh řešení pro 2 modelové situace

Pokud už elektřinou topíte a chcete za to platit méně, nahraďte elektrický kotel tepelným čerpadlem vzduch/voda a země/voda, příp. doplňte stávající elektrické vytápění tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. V prvním případě získáte až 100 % tepla pro vytápění a ohřev teplé vody díky tepelnému čerpadlu, které plně nahradí elektrokotel. Druhý případ, který už vyžaduje výměnu nebo nové vybudování topného systému, je doplňkovým řešením elektrického vytápění, díky kterému získáte až 60 % tepla z tepelného čerpadla. Není tak úsporný jako první, ale je výrazně levnější a s rychlou návratností investice.

Pokud své vytápění teprve plánujete, určitě si nepořizujte elektrické podlahové topení nebo elektrické přímotopy! S nimi totiž v budoucnu nedokážete reagovat na změny cen energií. Lepším řešením je využití teplovodního podlahového topení nebo nízkoteplotních radiátorů, ke kterým můžete nejdříve připojit elektrokotel. Ten pak podle situace snadno nahradíte tepelným čerpadlem nebo krbovou vložkou a v topném systému přitom nemusíte nic měnit.

Tip: revoluční švédské tepelné čerpadlo vzduch/voda

Do novostavby nebo jako náhradu elektrokotle vám doporučujeme tepelné čerpadlo IVT Air X typu vzduch/voda, které vyniká úsporou elektrické energie, nákladů na instalaci, provoz i nízkou hlučností. Ve spotřebitelských testech dosáhlo nejvyššího topného faktoru a označení A+++. Je to zařízení, které obsahuje „vše v jednom“:

 • zásobník teplé vody s objemem 190 litrů
 • elektrokotel 9 nebo 15 kW
 • nízkoenergetické oběhové čerpadlo
 • expanzní nádobu

Toto tepelné čerpadlo zajistí rovněž klimatizaci, je úsporné na místo a obsloužíte ho i chytrým telefonem. Po rozšíření dokáže řídit až 4 topné okruhy, ohřev bazénu a solárního systému.

Kolik přesně ušetříte?

Každá instalace zařízení k vytápění je výlučná. Nechte si proto zdarma spočítat, o kolik vám tepelné čerpadlo sníží výdaje za elektřinu.

Studii zpracují na základě vaší individuální online poptávky odborníci společnosti IVT tepelná čerpadla a obdržíte ji e-mailem za několik dní.

Už teď vám ale můžeme říct, že kromě výrazné úspory nákladů na vytápění vám instalace tepelného čerpadla přinese i výhodnou sazbu s dobou nízkého tarifu 22 hodin denně, kterou můžete využít pro všechny domácí spotřebiče, nejen tepelné čerpadlo.

Komentáře

 • Prosim o nabídku na vytápění rekonstruovaného RD, ca 180m2 užitné plochy, stropy 250cm. Předpokládaná tepelná ztráta domu 10kW. Dum bude kompletně zateplen 15 cm polystyren, zdivo cihla 45cm. Topeni bude podlahové a nizkoteplotni tělesa.
  Dále
  Dekuji za nabídku na TC vzduch-voda.
  Balastik
  Tel. 724178859

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení