Od loňského podzimu jsou v areálu PVA EXPO PRAHA v provozu nové výstavní haly. Tato novinka se letos poprvé dotkne také veletrhu FOR ARCH a souběžných akcí. Výrazně se tak zvýší komfort pro návštěvníky i kvalita zázemí pro vystavující firmy. Areál PVA EXPO PRAHA vloni během pěti veletržních dní navštívilo téměř 70 000 lidí, akce se tak stala opakovaně nejnavštěvovanější událostí ve stavebnictví v ČR. Počet vystavujících firem se vloni oproti roku 2011 zvýšil o 7 % a tento pozitivní trend se očekává také letos.

Plánujete rekonstrukci? Rady a novinky najdete na veletrhu

Stavební veletrh FOR ARCH každoročně hledá nosné téma, které se bude dotýkat jak odborníků, tak široké veřejnosti. Veletrh otevře brány PVA EXPO PRAHA ve dnech 17. – 21. září 2013 a letošní motto akce zní „Rekonstrukce a revitalizace“. „V současnosti pomalu končí životnost řady budov a zároveň jsou kladeny stále větší požadavky na snižování energetické náročnosti staveb. Po tématu úspor v loňském roce a diskuzi s odborníky jsme se rozhodli 24. ročník nejnavštěvovanějšího stavebního veletrhu v   ČR věnovat rekonstrukcím, revitalizacím a modernizacím objektů. Do programu akce se nám zároveň podařilo zapojit státní fondy poskytující dotační programy na modernizaci staveb,“ představuje zaměření aktuálního FOR ARCHu Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu. Souběžně s veletrhem FOR ARCH proběhne také veletrh FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY&SPA a FOR WASTE. Návštěvníci na jednom místě najdou kompletní novinky ze všech oborů souvisejících s výstavbou a modernizací budov. V rámci FOR ARCHU se uskuteční finále 17. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.

Součástí doprovodného programu veletrhu bude konference nazvaná „Rekonstrukce a revitalizace“, na které se podílejí hlavní odborní partneři akce: Státní fond životního prostředí ČR, Státní fond rozvoje bydlení, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Odborníci zde zájemcům poradí, jak nejlépe postupovat při výměně střech, zhotovení nadstavby, jak na rekonstrukci oken, dveří či opravu balkonů a lodžií. Státní fond životního prostředí ČR, v roli generálního partnera veletrhu, zde představí možnosti, jak čerpat finanční příspěvek z dotačního programu Nová zelená úsporám.

Jedním z hlavních témat veletrhu budou okna, stínící technika, vrata a ploty. Své novinky zde proto představí např. výrobce značkových oken Internorm-okno a největší výrobce plastových oken a dveří na Slovensku SLOVAKTUAL. Expozice značky ALUMINCO bude patřit bezúdržbovým hliníkovým vratům, plotům a zábradlí. Výběr kvalitních interiérových dveří nabídne italská společnost FerreroLegno Spa. V nabídce doprovodných akcí jistě profesionály zaujme společná přednáška Sdružení výrobců stínicí techniky a České komory lehkých obvodových plášťů na téma „Zvýšení úspěšnosti projektantů“.