• Rozplýváte se nad rozkvetlými květinami, ale nikdy vám doma nevydrží?
  • Máte pocit, že ačkoli se o květiny vzorně staráte, nevrací vám to a zákeřně vadnou?

Problém je vyřešen. Kupte si věčné květiny. Věčně kvetoucí, vonící a dobře vypadající květy z Afriky vám budou dělat radost několik let. A třešnička na závěr: konvici už nebudete potřebovat.

Stabilizované květiny nebo také tzv.„věčné“ rostliny, které mají původ v Africké Keni, si uchovávají přirozený vzhled po dobu až deseti let. Díky ojedinělé a poměrně náročné technologii, kdy jsou jednotlivé lístky a květy dehydratovány a poté namáčený do tekuté směsi s glycerínem, si uchovají svůj vzhled. Je to v podstatě taková novodobá mumifikace (balzamování) rostlin.

Výhody:

Jejich nespornou výhodou je nenáročnost. Nepotřebují totiž vodu ani nijak extra slunečné místo k pěstování. Dát je můžete v podstatě kamkoli do domu. Venku by se jim ovšem nedařilo. Paradoxně jsou totiž na vlhkost dokonce háklivé.

Zapomeňte také na nepříjemný hmyz, který se kolem rostlin obvykle objevuje. Záruku na to, že rostlinu hmyz nenapadne, vám vystaví sám prodejce. V certifikátu bude mimo jiné stát, že riziko napadení plísněmi je také nulové. No řekněte sami, kdo vám dnes vystaví certifikát na květinu?

Nevýhody:

Asi jedinou podstatnou nevýhodou květin, které nestárnou, je, že je občas musíte vyčistit od prachu. Ale pozor, jak už bylo řečeno, vlhká utěrka vhodná nebude. Prach z květiny musíte sfoukat fénem nebo hubicí vysavače. Ten ale musíte nastavit na nejnižší možný výkon, aby vám květinu neslupl.

Květy navíc nepůsobí úplně svěže. Glycerinem malinko ztrácejí původní barvu a šediví. Ani na omak nejsou stoprocentní kopií živých květin, ale na poličce na zdi nebo na jídelním stole to vůbec nevadí. Designově totiž rozhodně zaujmou.

Kde je seženete?

E-shop: www.vermont-desing.cz

Obchody:

HOME STYLE, Vinohradská 34, Praha 2

Á LA MAISON, Nákupní galerie Palladium, Praha 1

Kolik stojí? Cena začíná na 195 Kč a odvíjí se od velikosti a náročnosti vazby květiny. Vyšplhat se může až nad tisícovku.

Zdroj: www.vermont-desing.cz