Brzy nastane sezóna zavlažování. Chcete mít letos trávník v dokonalém stavu, ale neutratit za to zbytečně moc peněz? Zavlažujte úsporně s pomocí přístroje, který řídí zavlažování podle aktuální vlhkosti půdy. Se senzorem vlhkosti půdy můžete klidně odjet na měsíc na dovolenou a o váš trávník bude postaráno lépe, než kdyby vám ho zaléval váš soused.

Po dešti se závlaha automaticky vypne

Máte svůj zahradní závlahový systém nastavený na pravidelné spouštění ve stejnou denní dobu? A co když zrovna nedávno pršelo a půda je ještě dost vlhká? Pak vám pravděpodobně systémem zbytečně protékají peníze.

Přelévaní nebo nedostatečné vlhčení, které má někdy automatické zavlažování také na svědomí, navíc vašemu trávníku vůbec neprospívá.

Řešení nabízí senzor vlhkosti půdy. Jak takový přístroj funguje?

  • Senzor na trávníku měří nasycení půdy vodou.
  • Když je v půdě více než 50 % vody, přijímač na řídící jednotce závlahového systému naplánované zavlažování zruší.
  • Rozhodující hodnotu nasycení snadno upravíte podle svého přání.
  • Senzor sleduje i teplotu půdy a zavlažování zabrání i při příliš nízkých teplotách.

Po připojení senzoru vlhkosti půdy se tedy už o zavlažování nemusíte vůbec starat. Nezáleží na počasí, senzor vždy sám nejlépe vyhodnotí, zda je závlaha trávníku potřeba, nebo ne. Nikdy tedy nedojde ke zbytečnému plýtvání vody ani k necitlivému přelévání trávníku.

Senzor snadno připojíte k jakémukoliv zařízení

Nebojte se, že si budete kvůli hlídání vlhkosti půdy muset pořizovat celou novou zavlažovací soustavu. Například senzor vlhkosti půdy Precision™ je malá krabička, která spolupracuje s takřka všemi existujícími závlahovými systémy.

Stačí umístit senzor na trávník a maximálně 152 metrů od něj připojit přijímač k řídící jednotce zavlažování. V okamžiku, kdy přijímač dostane signál ze senzoru, že je půda nasycena, přes vaši řídící jednotku závlahu vypne.

A pokud dáte na názor odborníků: právě senzor Precision™ získal pro své jedinečné úsporné vlastnosti ocenění Grand Prix na výstavě FOR GARDEN 2013.