Saunování je již od pradávna symbolem regenerace a relaxace. Teplota kolem 60 °C, kterou si můžeme vychutnat jen v sauně, nám pomáhá zbavovat se stresu a uvolňuje celé tělo. Nejzdravější je saunování v zimě, ale v chladném počasí se nám jen málokdy chce do sauny vypravit.
Řešením tak mohou být domácí infrasauny.

Kam je lze umístit?

Infrasauny můžeme bez problému umístit do interiéru domu i bytu a zvládnete ji i sami smontovat. Infrasauny jsou určeny pro umístění v kterémkoli temperovaném interiéru. Mohou stát v koupelně, v hale nebo klidně i v ložnici, už proto, že zaberou jen něco málo přes 1 m2 plochy. Zapotřebí není žádné speciální odvětrávání, infrasauna totiž nevytváří ani páru ani příliš vysokou teplotu. Bohatě postačí přirozená cirkulace vzduchu.

Podle čeho vybírat?

Saunu můžete vybírat hned podle několika aspektů:

Podle velikosti

Nejběžnějším typem na našem trhu je infrasauna pro 2 osoby. Setkat se však můžeme i infrasaunami až pro 6 osob. Ty už jsou vhodné spíše do domu než do bytu.

Podle ohřevu

Keramické zářiče pracují s teplotou 250 – 300 °C. Zářiče jsou proto chráněny extra ochranou mříží. Jejich start je velmi rychlý. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší a životnost je 8000 provozních hodin. Při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 minut) vydrží až 60 let.

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které vyvinou teplotu 70 – 170 °C. Karbonové zářiče se nahřívají pomaleji, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady jsou vyšší. Životnost karbonového zářiče je 12 000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min.) vydrží až 90 let.

Podle materiálu

Klasické infrasauny jsou vyrobeny z kanadského jedlovce. Toto dřevo je však bezaromatické.

Oblíbené je i dřevo cedrové, to je plné esenciálního oleje, který materiálu propůjčuje velice líbivou vůni. Zároveň je toto dřevo bez suků a vypadá tak celistvě.

Proč pořídit infrasaunu?

Používání infrasauny pomáhá v prevenci, léčbě i rehabilitaci. Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku, ekzémů. Mimo to pomáhá hojit otevřené rány a zmenšuje jizvy.

Infrasaunu mohou používat i lidé se zdravotními problémy, jako jsou kardiaci nebo astmatici. Nejen ženy ocení fakt, že infrasauna prohřívá kůži do hloubky, odstraňuje z ní nečistoty a odumřelé kožní buňky, čímž ji zanechává pružně měkkou a hebkou.

Kolik stojí?

Infrasauna je cenově dostupná a oproti klasickým saunám má i levnější provozní náklady. Cenově se infrasauny pohybují od 15 tisíc korun pro jednu osobu.