Přemýšleli nad tím, kolik odpadu vyprodukujete za jeden den a kolik za týden? Schválně, zamyslete se na tím, kolik věcí a obalů jste se dnes vyhodili?

Množství odpadu, které většina obyvatel bezmyšlenkovitě vyprodukuje, je nepředstavitelné. Je ale vůbec možné, neprodukovat vůbec žádný odpad? Bohužel to úplně nelze, určitě je však možné množství odpadu snížit. Poněkud netradičním způsobem se na tuto problematiku rozhodl poukázat fotograf Gregg Segal z Kalifornie. Prostřednictvím svých netradičních fotografií se snaží upozornit na problém přebytečného odpadu. Vyfotografoval hned několik rodin s jejich týdenními odpadky a výsledek vystihuje tvrdou realitu. Posuďte na fotografiích sami. Podle fotografa Segala byla konfrontace s realitou tvrdá o pro rodiny, které s focením souhlasily, někteří totiž nepřinesli ze svých košů úplně všechno.

Také jsou pro vás tyto fotografie šokující a poznáváte se v nich? Není nic snazšího než začít jednat, pro začátek alespoň tříděním odpadů. I když se podle informací společnosti ekokom.cz ve třídění odpadů se stále zlepšujeme, není to úplně ono. V roce 2013 měl každý Čech vytřídit průměrně 39,7 kg odpadů. Aktivně třídilo 71 % obyvatel České republiky. Nemusíme ihned začít třídit vše, ale prokázáním dobré vůle se můžete připojit k těm, kterým není zbytečné plýtvání zdroji lhostejné.

Zdroj: www.greggsegal.com