26.08.2021   Rady a tipy 2 komentářů

Festival Evolution v září bude naživo! Co si nenechat ujít?

festival-evolution_ekorecykl

Víkend 17. – 19. září opět přemění Výstaviště v Praze Holešovicích v centrum zdravého životního stylu. Není moc míst, kde se pod jednou střechou prolíná pět oblastí jako zdraví, ekologie, bio styl, alternativa a osobní rozvoj, které na sebe vzájemně navazují a doplňují se.  Kromě výhodných nákupů a horkých novinek je připraven také bohatý festivalový program.

Ať už patříte k pravidelným návštěvníkům Festivalu Evolution, nebo ho letos navštívíte poprvé, určitě budete odcházet plni nových podnětů a inspirace.

Zdravé nákupy k festivalu prostě patří

Kromě potravin, surovin a gastro zážitků, má na festivalu široké zastoupení přírodní a bio kosmetika, chybět nebude ekodrogerie zajišťující ekologické prostředky a vychytávky pro domácnost. Na své si přijdou také příznivci přírodních tkanin, biotextilu nebo zdravé obuvi a maminky zde najdou vše potřebné pro své ratolesti. Vystavovatelé pro letošek slibují nejen „žhavé“ novinky, ale také mnoho ochutnávek a speciální veletržní slevy.

Jsme to, co jíte

Je jasné, že strava ovlivňuje nejen naši váhu, kondici a zdravotní stav, ale i to, jak se cítíte. Nicméně v dnešní době se v informacích z oblasti výživy mnohdy ztrácíme: Je lepek špatný? Co mléčné produkty? Co mám jíst s potravinovou intolerancí? Jak vypadá vyvážená strava? Které výživové směry jsou už hranou?  Kolem těchto témat se budou točit přednášky lékařů, výživových specialistů a odborníků na zdravou stravu. Dozvíte se, jak posílit a podpořit tělo pomocí bylin a stravy, využít maximum výživy a energie ze stravy, nebo které „babské“ rady fungují. Stranou nezůstanou ani biopotraviny, regionální produkty, raw strava nebo třeba „hmyzí výrobky“. Připravena jsou také témata se zaměřením na bylinkářství, homeopatii nebo celostní medicínu.

Ekologicky, udržitelně i pomalu

Podíváme se na to, jak i malé krůčky, které může udělat každý z nás, ovlivní to, jak bude vypadat náš svět v budoucnosti.  Lektoři budou mluvit o ekologické a bezodpadové domácnosti, ke které se můžete postupně dopracovat každý. Své místo v programu budou mít také cirkulární ekonomika, udržitelné cestování nebo „pomalé nákupy“.

Pracujte na sobě

Že při péči o zdraví nesmíme zapomínat ani na svou duševní pohodu, se přesvědčíte na přednáškách věnujících se osobnímu rozvoji.  Jak do svého života vnést skutečnou změnu, jak se nezbláznit z digitálního světa, jak udržet štěstí ve vztahu i po dvaceti letech, nebo co vůbec znamená spojení „pracovat na sobě“, poradí odborníci z řad psychologů, koučů i lékařů.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.festivalevolution.cz.

Komentáře

 • jdu a tesim se po te lonske online traparne. Budete mit soutez o listky?

  • Dobrý den Evo,
   letos soutěž o vstupenky na Fresh Festival nepřipravujeme.
   Za redakci ZeleneZpravy.cz,
   Veronika

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení