Jak si vybrat praktický a zároveň trendy kuchyňský dřez?

drezy

Plánujete novou kuchyň? Pak už asi dobře víte, že budete muset řešit nejen vzhled a praktickou stránku kuchyňské linky, spotřebičů nebo pracovní desky, ale bude potřeba také věnovat pozornost zdánlivým maličkostem, jako je vodovodní baterie nebo kuchyňský dřez. U dřezu strávíme denně nemálo času, je tedy vhodné pečlivě zvážit jeho materiál, funkčnost, životnost a v neposlední řadě finanční náročnost. Optimálně zvolený dřez nám v budoucnu ušetří spoustu starostí a zároveň dokreslí celkový vzhled kuchyně. Pojďme se podívat, jaké jsou trendy v oblasti kuchyňských dřezů, z jakých materiálů a tvarů můžeme vybírat.

Velikost a tvar dřezu

keramický dřez

Tvar dřezu záleží zcela na vašem vkusu a prostoru na pracovní desce. Můžete sáhnout po kulatém, obdélníkovém, čtvercovém nebo rohovém dřezu. Pak je třeba zvážit, zda využijete dvojitý dřez anebo zvolíte jednoduchý. Dvojdřez je velice praktickou záležitostí, ale ne v každé kuchyni je na něj dostatek prostoru. Zvažte také přiměřenou hloubku dřezu. V hlubokém se vám budou skvěle mýt velké hrnce, v nižším zase nebudou tolik trpět záda. Co se velikosti týče, máte-li myčku na nádobí, pravděpodobně nebudete potřebovat tak rozměrný dřez jako bez ní. A v neposlední řadě berte ohled na počet členů domácnosti.

Materiál kuchyňského dřezu

granitový dřez

Nejžádanějším materiálem pro výrobu dřezů je dlouhodobě nerez. Oblíbenou volbou jsou také keramické dřezy, které vynikají hygienickou nezávadností, stálobarevností, teplotní odolností a kompaktností. V současné době jsou stále častěji požadovány dřezy granitové, které lze zakoupit v nejrůznějších barvách a designech. Granit je snadno udržovatelný, odolný a lze jej v případě potřeby jednoduše opravit. Kvalitní granitový dřez je sice finančně náročnější variantou než nerezový, avšak neotřelý design a dlouhá životnost dělá z granitu pro mnoho lidí jasnou volbu. Obdobný vzhled a vlastnosti mají též kamenné a kompozitní dřezy. Granitové, kompozitní a kamenné kuchyňské dřezy jsou hitem posledních let a jejich obliba stále stoupá.

Vybírejte pečlivě

Design dřezu, jeho barva a tvar mohou skvěle dokreslit celkový vzhled kuchyně. Volba optimální velikosti a ideální umístění na pracovní desce vám pak výrazně usnadní práci v kuchyni. Věnujte tedy výběru kuchyňského dřezu dostatek času a zvažte všechna pro a proti jednotlivých druhů. Vyplatí se to.

Komentáře

  • Ten kulatý vypadá na první pohled zajímavě, ale už vidím, jak tam položím velký talíř a už ho nikdy nedostanu ven :D Lepší tvar dřezu je pořád hranatý. :)

  • A jakou značku???

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení