Veřejné osvětlení je nepostradatelnou součástí každého města, obce, ale třeba také průmyslových areálů. Veřejné osvětlení je zároveň součástí pozemních komunikací, a to ze zákona.

Najdeme ho takřka všude, s tím je ale spojen také velký problém se světelným smogem, stejně jako zbytečně vysoké účty za elektřinu. Staré veřejné osvětlení je nevyhovující, drahé a rozhodně neprospívá lidem, ale ani přírodě.

Moderní veřejné LED osvětlení

Výhodou LED veřejného osvětlení je především jeho životnost, ale také relativně nízká spotřeba, která může ušetřit rozpočet každého města nebo organizace. Další neopomenutelnou výhodou výměny starého osvětlení za nové LED veřejné osvětlení je více světla – LED osvětlení svítí více a přitom spotřebuje méně elektřiny.

Navíc je nové osvětlení navrženo tak, aby svítilo hlavně tam, kde je to potřeba – netvoří takové světelné znečištění, jako staré veřejné osvětlení.

Chytré veřejné osvětlení navíc nevytváří světelný smog. Umí se přizpůsobit dopravě i chodcům. Upřednostňuje především svou funkci, takže neoslňuje řidiče ani chodce, ale světelný kužel opravdu osvětluje pouze chodník nebo vozovku, přechod a podobně. Regulací světelné intenzity můžete ušetřit až 30 % nákladů na osvětlení. Snížíte tím světelnou zátěž, a to si budou pochvalovat také obyvatelé. Není nutné intenzivně svítit tam, kde to není potřeba.

Lampy veřejného osvětlení se solárním panelem

Další možností, jak ušetřit rozpočet, jsou lampy veřejného osvětlení se solárním panelem. Mají velkou výhodu v tom, že investice do nich se rychle vrátí a potom výrazně šetří spotřebuje energie. Ideální je především k osvětlení parků, náměstí a podobných zón, kde není potřeba silné bílé světlo – jako například na silnici. Ideální k tomu může být LED solární zahradní svítidlo.

Dejte šanci modernímu LED osvětlení a šetřete přírodu

Veřejné osvětlení může být oprávněnou chloubou města – dokonce i v České republice existují takzvaná zelená města, kde je veřejné osvětlení velmi dobře vyřešeno. Pamatujte ale, že se při navrhování vyplatí spolupráce s odborníky. Zjistíte například, jaké modely veřejného osvětlení pro vás budou nejvhodnější, nebo kolik můžete ušetřit. Získáte odborně vypracovaný ucelený projekt veřejného osvětlení.