Hlavním důvodem proč se lidé stěhují do Prahy, je práce. Vyplatí se to, pokud již v Praze pracujeme, a zatím jsme byli nuceni dojíždět, i pokud se rozhlížíme po nové práci. Plánujeme-li byt zakoupit, nikoliv pouze pronajmout, měli bychom si dát na výběr dostatek času a nejlépe se obrátit na odborníky, kteří nám s rozhodnutím vhodného typu a lokality pomohou.

Společnost zabývající se prodejem bytů v Praze, nám dovede určitě lépe poradit z hlediska vhodné lokality a nabídnout několik alternativ řešení. Výhodou je, že navíc na jednom místě vyřešíme nejen výběr vhodné nemovitosti, ale můžeme využít třeba i poradenství v souvislosti s financováním.

Pokud zamýšlíme v Praze podnikat a sháníme též komerční prostory, je pro nás důležité, že zvolená společnost uskutečňuje též prodej nebytových prostor v Praze. Čekat tedy můžeme kompletní servis, což je velká výhoda, oproti tomu pokud bychom dané nemovitosti sháněli po Praze samostatně.

Navíc pokud se nám povede snížit vzdálenost mezi vlastním bydlením a komerčními prostory na minimum, ušetříme nejen naši peněženku, ale i životní prostředí, protože na cestu nebudeme potřebovat tolik benzínu či nafty.

Rozhodneme-li se například pro byty Hostivař, určitě bychom neměli otvírat provozovnu až na druhé straně Prahy, ale situovat ji v nějaké z přilehlých čtvrtí, pokud to samozřejmě povaha podnikání umožňuje.

Pokud se stěhujeme naopak již za konkrétní prací a víme, že budeme muset dojíždět metrem, můžeme například uvažovat o projektu s byty v Praze 5, kde jen 1 minutu chůze od bytového komplexu nalezneme nový vstup do metra Stodůlky.