Zimní zahrada se může stát působivým botanickým koutkem, ve kterém můžete dát průchod své vášni pro zeleň všeho druhu.

Proč tedy nedopřát sobě i svým rostlinám perfektní zázemí?

Zimní zahrada ozdobou každého domu

Dnešní kvalitní konstrukce vypadají velmi nadčasově, ale zároveň dokážou každému domu přidat na zajímavosti. Přece jenom se jedná o netradiční prvek, který zaujme na první pohled. Je však důležité vybrat velikost a tvar zimní zahrady nejen s ohledem na účel, ale také prostorové možnosti vaší zahrady. Důležitá je také správná orientace vzhledem ke světovým stranám, aby byl získaný prostor opravdu využitelný i v zimě, bez dalších investic do vytápění.

Zelená radost po celý rok

Je zahradničení a pěstování obvyklých i méně tradičních květin velkým koníčkem? Díky zimní zahradě vám už nebude nic bránit v celoročním pěstování rostlin všeho druhu. Ovšem konečně si také budete moci naplno vychutnat jejich krásu a to i ve chladných zimních dnech, kdy je konečně čas na odpočinek v pohodlném křesle.

Velkoryse pojatý prostor přímo vybízí k tomu, aby byl každý kout věnován jednomu druhu rostlin, například sukulentům, palmám apod. Takto budete moci vytvořit vhodné podmínky každé rostlině na míru jejím potřebám. Během chvilky se tak ocitnete uprostřed pralesa, poté si můžete odpočinout ve stínu kapradin…

Osvěžující zeleň v parném létě

Máte však dojem, že během léta nebude mít zimní zahrada dostatečné využití? Je sice pravda, že samotný název může být poněkud zavádějící, ale i v létě zimní zahrada rozhodně neupadne do zapomnění. Stačí jí jen dát šanci! V tropických dnech je totiž velmi příjemné uchýlit se do zákoutí plného menších i vzrostlých rostlin a ukrýt se v jejich chladném stínu. Aby byl dojem svěžesti ještě umocněn, je vhodné umístit do prostoru například menší fontánu apod.

Dokonalá ochrana rostlin před mrazem

Řešíte každý rok problém, kam umístit vaše choulostivé rostliny a uchránit je k před mrazem, který panuje na zahradě? Zimní zahrada je tím nejsnadnějším řešením. Sami jistě uznáte, že je mnohem příjemnější rozestavit rostliny do takového útulného koutku, než aby se vaše milované květiny tísnily na okenních parapetech po celém domě. V zimní zahradě budou všechny rostliny pod dokonalým dohledem a zároveň budou mít i v zimě zaručen dostatečný přísun denního světla.

Sníte o místě, kde si budete moci vychutnávat krásu svých rostlin po celý rok? Zimní zahrada a pohodlné křeslo vám tento sen splní!