Svátek všech milovníků bylinkových čajů proběhne v neděli 28. srpna od 12 hodin v Čejkovicích. Společnost Sonnentor, tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, otevře své sluneční brány už podruhé.

Podobně jako minulý rok se i letos akce uskuteční na samotném vršku historií opředených Čejkovic nad starodávnou templářskou tvrzí. Nebude chybět občerstvení, rozptýlení pro děti i odborné výklady spojené s prohlídkou výrobních hal zájemcům.

Dostanete se tak do míst, kde se běžně oko zákazníka nepodívá. Uvidíte, jak se vyrábí čaj od výkupu a zpracování bylinky až po vsypání čajové směsi do nálevového sáčku.

Eva Kubišová, jedna z nejznámějších českých pěstitelek bylinek, vám namíchá čaj podle vaší vlastní receptury z bylinek a květů, které do výrobny dodává.

Krom toho vystoupí místní dechová hudba Vinařinka, dětský soubor Kyjovánek a shlédnout budete moci divadelní představení  hroznolhotského ochotnického spolku Hrozen. Nebude chybět ani ochutnávka biovín z přilehlých vinohradů s možností prohlídky sousedních historických Templářských sklepů.

Návštěvníci budou mít možnost ponořit se do dávné historie a v tajemné soustavě templářských chodeb se vydat po stopách Komtura Ekka. Pro děti je připravena raráškova naučná stezka, dětský hrací koutek a projížďka na koních.

Program:
12:00 – Slavnostní zahájení u výrobní haly Akropolis na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy
12:30 – 18:00 hod – Celoodpolední kulturní program. Vystoupí dechová hudba Vinařinka z Čejkovic, dětský národopisný soubor Kyjovánek a také nezapomenutelný hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen se svým humorným představením.

  • Prohlídky firmy s výklade
  • Ochutnávky biočajů, biokoření i dalších biospecialit Sonnentoru
  • Mini biojarmark, řemeslný jarmark
  • Ochutnávka biovín s možností návštěvy sousedních Templářských sklepů
  • Bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech
  • Dobrodružná naučná stezka pro malé i velké rarášky a dětský hrací koutek
  • Projížďka na koních
  • Občerstvení s nabídkou biospecialit a biosladkostí z brněnské biorestaurace REBIO

17:30 – Bohatá tombola
18:00 – 18:30 – Zakončení bylinkových slavností

Tip na výlet: Navštívit můžete i nedaleké Valtice a bylinkovou zahradu Tiree Chmelar, která se nachází v bezprostřední blízkosti valtického zámku.

Najdete zde tematické záhony věnované léčivým rostlinám, zahradu vůní, kulinářskou zahradu, zahradu mýtů a legend, zahradu motýlů a včel, ale také spoustu dalších zajímavostí.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.