Ano, „ekologičtí Oskaři“, tak jsou označovány ceny v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR. Tato soutěž je jednou z nejuznávanějších v oboru ekologie a každoročně přiláká pozornost mnoha lidí zajímajících se o problematiku životního prostředí.

Letos se můžeme těšit již na 4. ročník.

Úspěšná soutěž má několik kategorií: země, oheň, voda, vzduch, mláděž, obec a kutil. Do každé ze skupin se může přihlásit opravdu každý od jednotlivce až po firmu.

Vítány jsou energeticky úsporné nápady, ekologicky šetrné projekty či programy na ochranu životního prostředí.

Přihlášení projektu do soutěže i samotná účast je zcela zdarma. Jedinou podmínkou je, že projekt musí být realizovaný a dokončený. Na věku, počtu nebo vzdělání účastníků opravdu nezáleží, šanci má kdokoli s chytrým a neotřelým nápadem.

Odměnou je vítězství ve své kategorii, prezentace v odborných časopisech a na konferenci v polovině roku a postup do mezinárodního kola.

Zakladatelem a hlavním iniciátorem soutěže je společnost E.ON. Tato energetická společnost poskytuje služby v České republice již více než deset let a v roce 2008 se rozhodla angažovat v otázce ekologie a využívání energií. Prostřednictvím soutěže chce upozornit na problematiku životního prostředí a zviditelnit nápady, které za to stojí.

Sama společnost přináší do soutěže věcné ceny, aby zvýšila zájem veřejnosti a zaštiťuje celou akci. Zároveň postupem let získává další partnery, kterým není lhostejný osud naší přírody. Snaha E.ON je znatelná a každý ročník se těší větší účasti než ten minulý.

Doufejme, že i tentokrát se dočkáme mnoha důvtipných nápadů a projektů, které budou mít přínos pro naši planetu. A pokud takový máte i Vy, neváhejte, uzávěrka přihlášek je až 31. března!

Hana Blahoutová