Čím vysušit zeď

zed

Nepříjemné vlhkosti zdiva a zatuchlého zápachu se lze zbavit pomocí nových přístrojů, které jsou na trhu. Vysoká vlhkost vzduchu, plísně, zdi, zatuchlý zápach. To vše mohou mít na svědomí zvlhlé zdi. Pokud vás tento problém trápí, jistě vám přijdou vhod tipy na přístroje, jakými lze zdi vysušit – a to s minimálním zásahem do stavby, anebo zcela bez něj.

Jak to všechno začíná

Časem. Během let se totiž vrstva izolace, která je u novostaveb mezi zdivem a zeminou, působením solí částečně rozkládá. Pak dochází k tomu, že se zemina se zdivem spojí, a to začne přijímat vlhkost, která stoupá v kapilárách ve zdivu až do výšky několika metrů. Zatímco zdivo mělo původně kladný potenciál, tím, jak přijímá vlhkost spolu se solí získává potenciál záporný – vzniká elektrické pole. Tím, jak zdivo vlhne, zhoršuje se i stav stavby a začíná opadávat omítka. Navlhlé zdivo také velmi zvýší vlhkost vzduchu v místnosti, a tak vznikne prostředí, kde se daří plísním a houbám – a může být cítit i nepříjemný zápach zatuchliny. Abychom dosáhli opět přirozené stavu, v níž má zdivo kladný a zemina záporný pól, je třeba sáhnout k vysoušení.

Radiové signály, které vysouší

Jednou z nových metod, kterou lze zdi účinně vysoušet, je systém EDS. Přístroj, který pracuje na principu elektrofyziky, se instaluje do středu budovy a zapojuje do elektrické zásuvky. Jeho výhodou je jak zdravotní nezávadnost pro lidi i zvířata, tak také nehlučnost – systém totiž využívá dlouhovlnné radiové signály. Za pomoci radiových impulsů vznikne ve zdivu magnetické pole, které působí na molekuly vody – a mění jejich polaritu. Díky tomu začne vznikat vodní izolace a výsledek? Zeď začne vysychat. Systém, který nevyžaduje žádný stavební zásah ani speciální úpravy, tak brzy přinese kýžené výsledky – vysuší stavbu, zamezí růstu hub a výskytu plísní a pomůže i k odstranění zatuchlého zápachu. Jeho výhodou je i to, že je použitelný pro všechny budovy – v případě extrémně velkých prostor pak lze použít přístrojů více.

Řídící jednotka na stěně

S minimálními stavebními úpravami a bez negativních vlivů na zdraví vysouší zdivo i jiný systém – DryMaTec. Pracuje na podobném principu jako ten předchozí – mění záporný pól ve zdivu na kladný, jeho instalace je však trochu jiná. Řídící jednotka je v tomto případě namontována na stěnu objektu a trvale připojena k síti. Koaxiálním kabelem je propojena do zdi zabudovanou, tzv. feritovou anténou, která tím, že vysílá frekvenci 141 Hz zapříčiní rozklady molekul vody na kationy a aniony. Přitom je zvlášť napájen vsazený potenciální hrot, jakási nerezová tyč, kladným napětím a slouží jako kladný pól, zatímco zemina a zdivo jako záporný. Podle údajů výrobce je systém vysoce účinný a výsledky jsou vidět již v prvním týdnu provozu. Má nízkou spotřebu a lze jej nainstalovat za jeden jediný den.

Náhrada elektroosmózy?

Další možností, jakou zvolit při vysoušení zdiva, je švýcarsko-německý systém Hydropol, který se využívá ve 49 zemích světa. Jistě jste již slyšeli o tzv. elektroosmóze, o elektrickém vysoušení zdiva pomocí vodičů – tak právě tu chce tento systém nahradit. V tomto případě opět není třeba žádných zásahů do zdi – přístroj totiž pracuje jako vysílač, který je napájen elektrickým proudem a má velmi nízkou spotřebu. V přístroji se vyrábí a akustickou větví vysílá pulsující elektromagnetické pole, jehož působením se opět mění směr pohybu vodních molekul a iontů tak, že vlhkost a sůl odchází zpět – tedy dolů do země. Systém neruší a není rušen žádným jiným technickým vybavením a lze jej použít okamžitě. Zlepšuje kvalitu bydlení a je také zdravotně nezávadný.

Komentáře

  • Prosím o zaslání nabídky na zařízení Hydropol – zářič na odstranění vlhkosti ze zdiva.
    Děkuji

    • prosim o zaslaní nabídky na zarizeni Hydropol-zarič na odstanení vlhkostize zdiva.dekuji

  • prosim o zaslaní nabídky na zarizeni Hydropol-zarič na odstanení vlhkostize zdiva.dekuji

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení