V dnešní době se asi již každý z vás setkal s pojmem „ zážitkový dárek“. Na internetu dnes najdete mnoho portálu a e-shopů, které prodávají poukazy na určité služby, díky nim držitel prožije a vyzkouší nějakou zajímavou a neobvyklou aktivitu. Prostřednictvím zážitkové poukázky se dají plnit sny a přání toho, komu je určen. Emoce z takového dárku jsou pak nezapomenutelné a trvalé.

Nabídka aktivit, které se dají darovat, je různorodá. Počínaje adrenalinovými, přes relaxační až po pobytové zážitky. Pro každého se tu najde nějaký zajímavý a vhodný zážitek.

Protože jsme web s orientací na přírodu, na její efektivní, ekologické a šetrné využití, vybrali jsme pro vás z nabídky jedné zážitkové agentury několik tipů na netradiční dárky, které jsou spojeny s přírodou.

Naše tipy na zážitky

Zážitek, který nás ihned zaujal, se jmenuje „ Pasení ovcí v Beskydech“. Název je výstižný. Skvěle se hodí pro ty, kteří jsou celý den v kanceláři, v zajetí počítačů, mobilu a hromady práce a povinností. Přírodu vidí jen z okna administrativní budovy a ze svého vozu, když se vracejí pozdě večer domů. Poukaz na tento zážitek zahrnuje zaškolení, zapůjčení pasteveckých potřeb, což je pastevecká košile, klobouk, hůl a pasteveckou svačinu. Civilizace je někde v dáli a jedinou společnost pasáčkovi dělají ovce, krásná příroda Beskyd, všudypřítomný klid. Zde bude mít dost času přemýšlet nad životem a jeho prioritách.

Pokud má obdarovaný rád i jiná domácí zvířata, můžete mu darovat poukaz na zážitek „Hospodářem na zkoušku“. Koná se také v Beskydech, zahrnuje zapůjčení tepláků, gumáků a rádiovky, ubytování na statku pro 1 až 2 osoby a vyzkoušení si jednoho obyčejného, všedního rána hospodáře. Nakrmit a vyčistit zvířata, vyhnat je na pastvu, vykydat hnůj, nanosit seno. To vše je potřeba udělat. Pak se společně s hospodářem naobědvat a podělit se o dojmy. Věřte, že dojmy to budou nevšední. Pokud darujete některý z těchto originálních dárků, určitě se to vyplatí.

Další zážitek, který má hodně blízko k přírodě a patří mezi adrenalinové dárky, je tandem paragliding. Využívá přírodního živlu a tím je vzduch. Zážitek se koná buď v Českém Ráji, nebo opět v Beskydech. Vznášení se na padáku jen za pomocí vzdušných proudů, kdy je slyšet jen vítr kolem uší. Rozhlížet se po krajině a sledovat přírodu pod sebou. Pokud jsou vhodné podmínky, může se vystoupat až do výšky 400 metrů. Dá se během letu i fotit či točit. Pilot může také ukázat některé akrobatické kousky jako je spirála či zhoupnutí. Po 15 – 20 minutovém letu pak pilot přistane zpátky na zem, posed je měkký díky vypolstrovanému sedáku.

Pro ty, kteří mají rádi chůzi a přitom se rádi přiučí něčemu novému, doporučujeme kurzy golfu. Můžete tak darovat kurzy pro jednotlivce, pro dvojice, dokonce jsou i kurzy pro děti. Pokud již zkušenosti s golfem nějaké obdarovaný má, můžete mu dopřát pobyt pro dva v Krkonoších přímo na golfovém hřišti, kde si bude moci užívat luxus a nádherný green.

Pro ty, u nichž víte, že mají spíš v oblibě vodní aktivity, jsou v nabídce různé varianty na projížďky na jachtě. Může to být kurz řízení jachty pro dvě osoby nebo zapůjčení jachty až pro 4 osoby na celý den. Vše probíhá na Lipenské přehradě od června do září, kdy jsou podmínky pro jachting nejlepší.

To vše je jen malá ochutnávka zážitků, které má Esennce v nabídce. Sami se můžete podívat, jaké další zážitky můžete pořídit.