Síť rychlého občerstvení McDonald’s nahradí v Německu červenou barvu ve svém logu zelenou. Přebarvit nazeleno hodlá i své tamní restaurace. Podobný krok chystá i v Česku a dalších zemích. Cílem firmy je deklarovat svůj závazek k životnímu prostředí.

„Po přestavbě a modernizaci interiéru restaurací je na řadě exteriér, kterému bude dominovat místo červené barva zelená,“ uvedl pro list Financial Times Deutschland viceprezident německého McDonaldu Holger Beeck.

Zavedení stejného zeleného logotypu McDonald´s, který byl uveden v McDonald´s Německo, chystá podle ředitelky komunikace společnosti McDonald´s ČR/SR Drahomíry Jirákové ve střednědobém horizontu tří až pěti let také společnost McDonald´s ČR.

„Do té doby by měla být na českém a slovenském trhu v novém designu postavena, či rekonstruována více než polovina všech restaurací McDonald´s,“ uvedla pro E15 Jiráková.

Právě německé restaurace McDonald’s využívá tato firma jako jakési pokusné testování designových novinek a nových produktů. Například koncept po celém světě rozšířené kavárny McCafé vznikl právě v Německu. Podobné kroky budou ale následovat i v dalších zemích.

zdroj: E15.cz (Tomáš Králíček)