V poslední době se stále více prosazují lehké bezúdžbové hi-tech plechové krytiny, které splňují technické i estetické nároky na moderní stavby. Práce s nimi je rychlá, jednoduchá a tato krytina je v neposlední řadě také k mání za přijatelnou cenu, aniž by se to promítlo na úkor kvality.

Stále větší oblibu získávají krytiny, které v sobě spojují klasický vzhled a moderní technologie. Plechová tašková tabule, která je známá pod názvem LindabTopline se lisuje z nekonečného 1 metr širokého pásu ocelového žárově pozinkovaného plechu o tloušťce 0,5 mm s barevnou povrchovou úpravou. Délka tabule je vždy přizpůsobena rozměru krovu s přesností na centimetry. Jedná se o velmi kvalitní švédskou pozinkovanou ocel, která je profilována do tvaru klasických tašek a již ve výrobě pokryta barevnou vrstvou polyesterového laku o tloušťce 25 µm (Polyester) nebo 50 µm (HB Polyester).

Silnější vrstva je obohacena o polyamidová zrna, která ještě zvyšují odolnost na mechanické a chemické namáhání a tím i životnost krytiny. Barevná povrchová úprava tedy nejen chrání ocelové jádro před korozí, ale také krytině dodává na atraktivitě z hlediska možnosti kombinování barev střechy s fasádou, okapy atd.

Vybírat si můžete z devatenácti odstínů v matné i lesklé úpravě. Záruka na tuto krytinu je poskytována v délce 15 let, prokázaná životnost je 40 až 60 let, v závislosti na podmínkách jakým je vystavena. To vše bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Výroba i následná montáž probíhá snadno a rychle. Dům budete mít pod střechou během několika dní, bez odpadu a průběžného zakrývání.

Jednou z největších výhod této krytiny je její nízká hmotnost, která představuje pouhých 5 kg/ m2. Ve srovnání s váhou betonové tašky může hmotnostní rozdíl činit na 100m2 střešní plochy i 4 tuny. Takový váhový rozdíl přináší úspory, které souvisejí s dimenzováním krovu a základů. Výhodou je také rychlá a snadná montáž a minimum spár na střeše. Celistvý plášť zabraňuje zafukování vody, sněhu, prachu a na rozdíl od skládané krytiny dovoluje použití krytiny na střechu s minimálním sklonem 14° a to bez použití pojistné hydroizolace, čímž se opět snižují celkové náklady na stavbu.

V horských oblastech, kde je třeba navíc během zimy počítat s váhovým nárůstem v podobě sněhu a s drsnějšími klimatickými podmínkami, se hodí drážková krytina Lindab Seamline, která může být použita i na ploché nebo oblé střechy novostaveb a to již od 4°.

Díky velkému počtu barevných variací plechových střešních krytin, okapů a fasád může získat každý dům jedinečnou tvář. Odvážné i tradiční barevné kombinace si můžete vyzkoušet na internetových stránkách společnosti Lindab. Zkombinujte střechu s okapy a zjistěte zda Vašemu domu bude slušet umírněná barevnost nebo naopak výrazná kombinace.