Než se zima zeptá – je sice spíše citát našich babiček, kdy skutečně co se neudělalo v létě, v zimě nebylo, a zima se pak mohla ptát – cos dělal v létě. Dnes však můžeme potřebnou nápravu zjednat během pár dní, přestože teploty pozvolna klesají níže.

Na co bychom se měli zaměřit v první řadě, jsou okna. Pokud nám pode dveřmi houká Meluzína a přejdeme-li kolem oken, ovane-li nás ledový závan větru, zřejmě nebude vše, tak jak má být. Taková okna je možné nechat utěsnit, anebo ještě lépe vyměnit.

Cenovou i kvalitativně dostupnou alternativou jsou okna Salamander, patřící k moderním plastickým prototypům. Každopádně bychom neměli s pořízením dlouho otálet, neboť i z hlediska ekologického vytápění je třeba, aby teplo neunikalo ven a nám nevznikaly další náklady navíc.

Na co se v létě obvykle člověk též nedostane, je úklid domácnosti. Protože se však spolu se zimou kvapem blíží i Vánoce, neuškodí, dáme-li naši klícku co nejlépe do pořádku, anebo se postaráme o to, aby to někdo převzal za nás, například společnost roomservice.sk, nabízející různé úklidové služby pro domácnost.

Pozornost bychom měli zaměřit i na zahradu, kde už se toho sice během podzimu příliš neděje, ovšem v souvislosti s blížící se sněhovou nadílkou bychom měli mít vyřešený odtok vody, aby nám nehrozilo při větším tání zatopení části domu.

Navíc třeba takové jímky na dešťovou vodu jsou ekologické a umožní nám zachycenou vodu dále využívat. Navíc pro usazení nádrže na dešťovou vodu nepotřebujeme žádné speciální místo, nádrž se dá namontovat i bez betonáže.