Rádi byste se přestěhovali do městského bytu, ale bojíte se, že se budete muset vzdát svého oblíbeného zahradničení? Je pravda, že kdo je zvyklý na luxus vlastní zahrádky, málokdy se nechá s nadšením přemluvit ke stěhování do několika místností plus kk bez navyklého kontaktu s přírodou. Ovšem takové luxusní bydlení v Praze má zase jiné výhody.

Navíc developeři už často myslí právě i na potřebný kontakt s přírodou. A tak se zahrádky ani zahradničení není třeba zříkat ani v Praze, kde byty vedle nejmodernějších prvků obsahují i předzahrádku v přízemních bytech, v ostatních pak terasu nebo balkon, které poskytují prostor pro pěstování zeleně.

Volit můžeme z mnoha projektů a lokalit. Jedním z nich je komplex moderních bytů – Rezidence Korunní. Tyto luxusní byty Praha 10, sice cenově nepatří k nejlevnějším, zato nabízejí skutečně komfortní bydlení, v některém případě navíc v kombinaci obojího – zahrady i terasy.

V aktuálním projektu Zahrady Opatov na Praze 4 naopak pořídíme byty levněji, nikoliv však na úkor kvality nebo dispozic. Byty Praha 4 mají vlastní předzahrádky náležející k přízemním bytovým jednotkám, ve vyšších patrech je pak supluje balkon nebo terasa. Nechybí společná odpočinková zóna mezi částmi bytového komplexu.

Dostupnou variantu představuje i bydlení na Praze 9 Dolní Počernice. Nové byty Praha 9 také nabízí vyváženou kombinaci moderního bydlení ve městě i možnost posezení pod širým nebem, ať již na vlastní zahrádce, balkonu či terase, které náleží k jednotlivým bytům.