Developerské projekty jsou pro mnohé v současnosti volbou, jak si zařídit komfortní bydlení za rozumnou cenu. Výhodou developerských projektů také je, že za nimi stojí zkušení architekti, kteří bydlení navrhují tak, aby odpovídalo požadavkům funkčnosti i estetiky.

Navíc jsou developerské projekty situovány v zajímavých lokalitách, kde nechybí zeleň a většinou je součástí projektu i park nebo dětské hřiště. Obyvatelé rezidencí mají také dobře střeženo své soukromí, protože dovnitř komplexu mívají vstup jen ti, co zde bydlí.

Další výhodou je to, že jsou vybírány lokality s plnou občanskou vybaveností a zároveň v dosahu centra. Nejpřitažlivější variantou pro bydlení je potom tradičně hlavní město – Praha.

Developerské projekty zde nalezneme v mnoha zajímavých lokalitách. Každý developerský projekt má svůj vlastní rukopis, ať již z hlediska architektonického pojetí celého komplexu, či interiéru jednotlivých bytů.

A jaké developerské projekty Praha jsou v současnosti v centru zájmu? Projekt Malý Háj na Praze 10, Štěrboholy, který je mistrovským dílem úspěšných architektů, developerů, ale i nápaditých bytových designérů. Byty pořídíme v dispozicích 2+kk a 3+kk, cena zhruba od 2 do 3 milionu.

Projekt Kejřův Park 1 na Praze 9 – Hloubětín, je jedinečný především svým umístěním a dispozicemi, které poskytují plně funkční bydlení. Dispozice 3+kk, cena zhruba 4, 8 milionů.

Druhá etapa projektu Panorama Kyje je situována opět v přitažlivé lokalitě Prahy 9. Projekt tvoří dva čtyřpodlažní viladomy, tvořící moderní zázemí, s výtahem i funkčním řešením bytů. K dispozici 1+kk, cena zhruba 1, 5 milionu.

A proč je praktické rozhodnout se pro novostavby v Praze? Na rozdíl od starších typů bytových domů si nemusíme dělat starosti s brzkou rekonstrukcí, která by na dlouhé měsíce snižovala komfort našeho bydlení.

Také z hlediska pozdější hodnoty investice je obvykle bydlení v novostavbě výhodnější, než v obvyklé panelové zástavbě. I kdybychom za pár desítek let potřebovali dát byt do zástavy, například za účelem žádosti o úvěr, nebo potřebovali byt využívat jako sídlo podnikání, pro oba tyto účely se nepochybně novostavba hodí mnohem lépe.

Zdroj foto: www.prahadeveloperskeprojekty.cz