Kdo už někdy měnil bydlení, nepochybně by nás poučil o tom, že nalézt nemovitost, odpovídající všem našim vysněným parametrům, umístěnou v ideální lokalitě a k tomu za odpovídající cenu, obvykle není otázka několika málo dní. Většinou musíme kombinovat množství způsobů a ve finále do hledání zapojit i rodinu a známé.

K nástrojům, jak si můžeme vyhledávání poměrně ulehčit, samozřejmě patří internet, a možnosti online vyhledávání realit. To navíc šetří nejen náš drahocenný čas, ale též naši peněženku – nemusíme kupovat různé realitní noviny, nemusíme nikam volat, a často ani nemusíme hned někam jezdit, protože na internetu nalezneme poměrně kvalitní fotografie včetně mapy.

Záleží však také na tom, přes jaký vyhledávač budeme naši nemovitost vybírat. Ne všechny totiž patří k těm špičkovým, a zbytečně by nás to tak mohlo od vyhledávání online odradit. Zvlášť, pokud je vyhledávač neaktuální a ukazuje i nemovitosti, které jsou již dávno prodané či pronajaté, aniž by o tom byla v daném výběru zmínka a my se tak nadchneme, pro nemovitost, která je již ze hry.

Zvlášť pokud bychom rádi zadali třeba byty Praha, tak bychom neměli výběr vhodného vyhledávače podcenit, náš zájem totiž nemusí být definován pouze široce na byty na prodej Praha, ale můžeme se zajímat třeba úžeji o novostavby, které obvykle v Praze zastřešují velkolepě pojaté developerské projekty.

Záleží také na tom, kolik funkcí vyhledávač má, minimálně by nám měl umožnit základní rozlišení – byt, dům, pozemek, komerce, dále upřesnit naši cenovou představu od – do, a pak v neposlední řadě také lokalitu. Ta by zvlášť v Praze měla jít definovat, jak pro vyhledávání v celé Praze, tak v jednotlivých částech Praha1- Praha10, i Praha-Východ a Praha- Západ.

Některé vyhledávače týkající se Prahy navíc obsahují i Středočeský kraj, kde je možné uspokojit též potřebu po bydlení s dobrou dostupností do Prahy. A pokud nás zajímá pouze novostavba, můžeme se podívat pouze na přehled developerských projektů a dostupných bytů.

Zdroj foto: www.prahanovostavby.cz