Fantazii se meze nekladou – a to platí i u toalet. Kromě klasické bílé sanitární keramiky si totiž můžete pořídit celou řadu originalit! Je libo přenosná či rovnou dvojitá toaleta?

U toalet není ani tak podstatný design, jako její funkce. Z toho důvodu je důležité nejdříve vybírat podle jejích vlastností. Existují však i toalety, jejichž originální design a skvělá funkčnost v jednom jsou samozřejmostí.

Na co nesmíte zapomenout…

Pokud si budete vybírat toaletu, nezapomeňte se nejdříve informovat na pár nejdůležitějších věcí: jak je vysoká její výška od země, jaký obsahuje splachovací systém či jak pevná je její konstrukce. Kromě faktu, zda si přejete toaletu závěsnou, nebo klasickou je třeba si také rozmyslet, zda zvolíte toaletu skládající se ze dvou samostatných částí, nádoby a nádržky, nebo vše integrované v jednom. Existuje i spousta zajímavých inovací: Některé toalety se pomocí fotobuňky samy splachují, jiné to učiní po tom, co sklopíte prkénko. A tak bychom mohli pokračovat. Vypravme se nyní do světa netradičních toalet.

Toaleta budoucnosti

Tato toaleta jakoby vypadla z nějakého sci-fi filmu. Působí hypermoderně a tomu odpovídají i její funkce: je vybavena senzory, které zaznamenají, jakmile se k ní přiblížíte nebo se od ní vzdálíte. Automaticky se otevírá, sama splachuje a při delším pobytu jistě oceníte i vyhřívané sedátko. Je vybavena ovládací jednotkou, s jejíž pomocí si nastavíte intervaly, jaké jsou pro vás vhodné. Výhodu má ještě jednu: Sama udržuje čistotu, a tak se příliš nenadřete ani s jejím leštěním…

Přenosná toaleta

Toaleta, která nepotřebuje splachování, to je tento poněkud monstrózně vypadající kousek. Lze ji použít i v bytech, ale ideální je spíše na chaty, chalupy a jiná, spíše víkendově využívaná zařízení. Pracuje zcela bez chemikálií: stačí ji zapnout do zásuvky. Toaleta nepotřebuje ani vodu na spláchnutí a je zcela ekologická. Pomocí speciálního systému se veškerý odpad čistí, a tak 90% toho, co z ní odchází, je voda a 10% suchý kompost. Díky vyjímatelným zásuvkám ji lze snadno čistit a udržovat stále svěží a jako novou.

Svítící zázrak

Taková osvětlená toaleta se mnohdy hodí. Zvlášť v noci, pokud se rozespalí plížíte bytem, oceníte, když ani v koupelně či na záchodě nebude muset tápat po vypínači. Díky sedátku, které je vybaveno extrémně trvanlivými LED diodami, najdete toaletu i po tmě. Kvůli zářícímu sedátku navíc nemusíte kupovat novou záchodovou mísu. Stačí si jen z rozličných barevných variant vybrat ono sedátko.

Barvy úplně všude!

A co byste řekli na moderní, pestrobarevné toalety? Sedátko i nádržka jsou dokonale sladěné i se splachovadlem. Tento kousek se bezpochyby stane živým elementem, který poněkud fádní prostory toalet pořádně oživí!

Akvárium místo nádržky

Průhledná záchodová prkénka s nejrůznějšími mořskými živočichy či mušlemi určitě znáte. Ale co takovou toaletu, která má místo nádržky akvárium! I takovou není problém pořídit. Pokud se vám líbí, pak vězte, že v této akvarijní kolekci existuje také umyvadlo. Koupelnu tak můžete skvěle sladit a při pobytu v ní relaxovat pohledem na volně plovoucí rybičky.

Dvojče plné lásky

V Japonsku přišli na to, jaká je budoucnost toalet: dvojité toalety! Pokud se totiž máte rádi a nepohrdnete společnou koupelí ve vířivce, proč byste si spolu nezašli i na toaletu, prohlašují vynalézaví Japonci. Jejich »láskyplná« sestava se ale asi těžko stěží stane masovou záležitostí…