Také neradi vyhazujete věci, které můžete znovu použít.

Napadlo vás někdy co s použitým čajovým sáčkem.

Ty nám mimo povzbuzení a hydratace nabízejí i řadu jiných využití.

Podívejme se na patnáct možných způsobu jejich dalšího využití.

 1. Čisté koberce:  Pomocí čaje můžete například vyčistit špinavý koberec. Stačí zanechat zelené čajové lístky na koberci a nechat je působit asi 10 minut. Poté je stačí vysát.
 2. Lesk dřevěné podlahy: Třísloviny v černém čaji mohou pomoci obnovit lesk a barvu dřevěné podlahy. Natřete podlahu převařeným čajem (nepoužívejte však příliš vody) a nechte uschnout.
 3. Dřevěný nábytek: Převařený čaj také pomáhá čistit nábytek a navrátit jeho lesk. Namočte měkký hadřík v malém množství čaje a otřete jim stoly, židle a další.
 4. Zrcátka a okna:  Čaj je výborný k likvidaci těžce odstranitelných skvrn a mastných otisků ze zrcadel a skla. Stačí namočit hadřík do čaje anebo čaj přelít do rozstřikovače.
 5. Skvrny na WC:  K odstranění odolných skvrn na dně záchodové mísy stačí umístit do mísy několik čajových lístků. Nechat několik hodin působit a pak použít kartáč.
 6. Zklidnění popálenin: Mokré čajové sáčky jsou výborné k uklidnění drobných popálenin. Poškozené místo namáčejte do čaje.
 7. Unavené oči: Teplé a vlhké čajové sáčky mohou snížit otoky a zmírnit bolest kolem unavených očí. Navíc sáčky čaje vypadají na očích méně absurdně, než plátky okurky.
 8. Zmírnění krvácení z dásní: Pokud dítě ztratí zub, je možné zmírnit krvácení přiložením studeného a mokrého čajového sáčku. Taktéž sníží bolest.
 9. Lesk vlasů: 4aj je dobrý kondicionér pro suché vlasy. Opláchněte si vlasy neslazeným čajem a nechte uschnout. Poté znovu opláchněte čistou vodou.
 10. Zlepšení stavu pleti: Pro ochranu a zlepšení pokožky zkuste koupel v zeleném čaji. Také se doporučuje heřmánkový čaj.
 11. Zmírnění akné: Trpíte-li akné, zkuste si umývat obličej zeleným čajem.
 12. Pro jemnější maso: Chcete-li si pochutnat na opravdu křehkém masíčku, zkuste jej přes noc marinovat v černém čaji.
 13. Kompost: Přilévání silného čaje do kompostu pomůže urychlit kompostovací proces a podpořit bakteriální činnost.
 14. Výživa rostlin: Občas místo vody zalijte rostliny čajem. Kyselina tříslová obsažená v čaji dodá rostlinám potřebné živiny. K zadržení vody také můžete umístit několik čajových sáčků na dno květináče.
 15. Barvení látky: Zelené a černé čaje jsou od nepaměti používány k barvení tkanin a papíru a to zejména pro vytvoření béžového odstínu anebo vytvoření starožitného vzhledu.

Přeložil: J. H.

Zdroj: http://green.yahoo.com/blog/guest_bloggers/127/15-new-uses-for-tea.html