03.12.2015   Stavba 1 komentář

Vyplatí se nebankovní půjčka při financování stavby domu?

stavba domu_finance

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci svého bydlení a zvažujete způsob, jakým ji financovat? Každý bohužel nemá tolik peněz, aby byl schopen pokrýt veškeré náklady na stavbu či úpravy z vlastních zdrojů. Možná už máte hypotéku nebo půjčku od banky a máte obavu, že další nedostanete. Případně si děláte srovnání úvěrů a uvažujete o půjčce od nebankovních institucí.

Ověřte si podmínky úvěrů

Pravda je dnes taková, že i nebankovní půjčka může být výhodným způsobem pro financování stavby. V současnosti už nelze plošně říci, že nebankovní instituce mají obecně vysoké úroky u svých úvěrových produktů. Liší se to případ od případu. Někde mohou být úroky vysoké, jinde se ale dostáváte i na nižší úroveň úroků, než poskytují banky. Proto je třeba si pečlivě zjistit podmínky týkající se úvěrů. Porovnávat, jaké jsou výše úroků a RPSN, jaká je doba splatnosti, jaké jsou sankce v případě nesplácení, jaká kritéria musíte splnit, abyste vůbec úvěr získali. Promyslete si, jaká kritéria jsou pro vás nejdůležitější, a z nich při výběru vycházejte.

Náš TIP: půjčka před výplatou na serveru FinMoney.cz.

Přínosy půjčky pro financování bydlení

Jaké jsou výhody nebankovní půjčky určené pro financování bydlení?

  • Je to půjčka bez doložení příjmů. Nemusíte proto nikomu poskytovat citlivé údaje o tom, kolik vyděláváte. Nikdo nebude analyzovat vaši bonitu.
  • Minimalizujete papírování spojené se sjednáním smlouvy.
  • Peníze můžete na svůj účet získat velice rychle. Nečekáte hodiny nebo dokonce dny jako kdysi. Požadovanou částku můžete v některých případech získat i v řádu několika minut.
  • Úvěr je možné sjednávat online. První žádost vyplňujete pomocí online formuláře, který poté kliknutím odešlete. Celá tato operace je otázkou několika minut.
  • Proces sjednávání se maximálně urychluje. Jakmile poskytovatel půjček obdrží žádost, ihned ji posuzuje a vy se ve velice krátké době dozvíte výsledek, zda vám byl úvěr přidělen. Nemusíte proto dlouho čekat na stanovisko.
  • Nepotřebujete nikam chodit, sjednávat si osobní schůzky.  Vše se dá řešit online či telefonicky. To vám významně uspoří čas.

Kdy se hodí vzít si úvěr?

Stavba poroste rychleji, pokud na ni budete mít dostatek finančních prostředků. V jakých případech se vám vyplatí využít nebankovních úvěrů k financování stavby?

  • Pokud si při průzkumu trhu vyberete půjčku, která má vhodné parametry jako nízkou výši úroků a RPSN, vhodnou dobu splatnosti a vyhodnotíte ji jako nejlepší. S analýzou trhu vám pomohou internetové srovnávače a recenze, získáte základní orientaci, kdo a jaké úvěry nabízí. Můžete si tak sjednat úvěr i v řádu několika stovek nebo desítek tisíc.
  • V případě, že nemáte vlastní zdroje a banka vám z nějakých důvodů nepůjčí. Například proto, že již jeden úvěr máte a obává se předlužení. V takovém případě je ale na vás, abyste zvážili, zda jste schopni splácet. Proto si vždy promyslete, zda vás další úvěr nestáhne do dluhové pasti.
  • Chcete-li provést třeba nějaké nárazové menší úpravy bydlení a budou vám k tomu stačit mikropůjčky s krátkou dobou splatnosti. Nechcete například dlouhodobé závazky a k pokrytí nákladů vám stačí menší částky.

Pozor na nekalé praktiky

Samozřejmě velmi negativním jevem v oblasti půjček je lichva. Někteří poskytovatelé se neštítí použít lichvářské praktiky v podobě nepřiměřeně vysokých úroků. Když se rozhodujete o úvěru na stavbu, rozhodně se takovým vyhněte. Vždy musíte předem vědět, jaké jsou výše úroků a RPSN, jaký je termín splatnosti. Právě neuvádění těchto základních a naprosto zásadních údajů ve smlouvě o půjčce je lichvou, kdy se dlužník stává obětí svého věřitele.

Komentáře

  • Vyplatí/nevyplatí. Žádná půjčka se nevyplatí, ale když člověk věnuje výběru pozornost a využije nějakých online srovnávačů půjček, tak může minimalizovat náklady.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení