Jste domácí kutilové a nadšenci a rozhodli jste se, že si sestavíte nový rozvod vody svépomocí?

Co byste však k tomu měli vědět?

Máme pro vás 3 skutečnosti, které je dobré zvážit nebo mít na paměti a můžete téměř ihned začít.

Šetříme, šetříme, šetříme… 

Zásadní pravidlo, které vždy platí. Základem je vybrat správné čerpadlo. Oblíbené je například čerpadlo Grundfos, které vám pomůže ušetřit spoustu financí a nákladů spojených s elektrickou energií. 

Společně s čerpadlem nezapomeňte pořídit také záložní zdroj pro čerpadlo.

Výběr čerpadla pak závisí na parametrech jako je dopravní či stavební výška a samozřejmě na tom, jaký typ kotle vlastníte. Na trhu je k dostání mnoho druhů elektrokotlů, kondenzačních kotlů, plynových kotlů i kotlů na pevná paliva.

Tip: Pokud si nejste jisti, poraďte se s odborníky z Topenilevne.cz, kteří vám odpoví na všechny vaše otázky ohledně možností, výběru i případné instalace. Nesprávný výběr čerpadla by vám mohl totiž výdaje spíše zvýšit než ušetřit.

Co je skutečnou nezbytností?

Na čem byste rozhodně neměli šetřit v případě zařizování či rekonstrukce jsou armatury. Jedná se o takové součásti, které jsou nezbytné pro správné fungování rozvodů horké vody a plynu. Dá se říci, že jsou to všechny součásti potrubí s výjimkou samostatných trubek.

Na armatuře tedy nikdy nešetřete ale naopak si uvědomte, že čím kvalitnější armatura, tím kvalitněji mohou být ve vašem domě řešeny rozvody vody (nebo plynu). Armatury pořizujte z plastu či nerezového materiálu, které mají dlouhou životnost.

Kvalitní spojovací materiál

Další, neméně důležitá součást dobře udělaných rozvodů. Ze spojovacích materiálů se vám budou hodit tvarovky a fitinky na vodu. Tvarovky jsou většinou k dostání v měděné variantě. Nezapomeňte si však zjistit materiál všech trubek, které chcete spojovat, abyste pak nemuseli řešit případné opravy. Ty totiž nemusí být zrovna levnou záležitostí.