Zdá se vám, že platíte příliš vysoké faktury za elektrickou energii? Šetřit na energiích můžete i vy. Stačí změnit dodavatele a úspora se dostaví záhy. Pokud váháte, zda se vám změna dodavatele vyplatí, není nic jednoduššího, než provést srovnání ceny elektřiny. Proto ale ještě nemusíte sbírat informace od vše dodavatelů a volný večer strávit s kalkulačkou. Stačí využít nezávislé online porovnání a zjistit výši možné úspory. Porovnání je jednoduché, stačí zadat údaje o vaší spotřebě do srovnávače a porovnat jednotlivé nabídky dodavatelů elektřiny.

Ceny energie se často velice liší, ale od roku 2007 si můžete ze zákona vybrat takového dodavatele, který vám bude nejvíce vyhovuje, proč této možnosti nevyužít a platit více? V případě, že si vyberete výhodnějšího dodavatele a rozhodnete se pro změnu, www.uspory.cz vám nabízejí možnost si nového dodavatele objednat rovnou online přímo z jejich stránek. Změna dodavatele je ve skutečnosti jednoduchá záležitost.

Jak celý proces probíhá?

Nejprve si pomocí online srovnávače vyberete takového dodavatele, se kterým budete mít nejvyšší úsporu. Dále vyplníte krátký formulář a počkáte, počkáte na kontaktování.Vyplnění smlouvy proběhne po telefonu a ta vám poté bude doručena poštou. Smlouvu podepíšete a zašlete v odpovědní obálce zpět.

Kde ještě ušetřit?

  • Starší spotřebiče nahraďte novými.
  • Při vaření používejte pokličky a pořiďte si tlakový hrnec. Spočítejte si, zda se vám nevyplatí pořízení myčky.
  • Při praní používejte ty prací prostředky, které jsou účinné i při nižších teplotách.
  • Spotřebiče jako televizi, notebook, rádio či nabíječku na mobilní telefon vypínejte úplně. Takové přístroje totiž spotřebovávají elektřinu i ve vypnutém režimu. Pro jejich úplné vypnutí je ideálně vytáhněte ze zásuvky.
  • Další možností, jak snížit spotřebu energií, je náhrada starších typů žárovek úspornými zářivkami nebo LED diodami. Klasické žárovky totiž ze 100% energie, kterou spotřebují, vysvítí pouze 20 % , zbylých 80 % je se promění na teplo, což je zcela zbytečné.

Pak už můžete sledovat, jak cena za elektřinu klesá.