Přímotop je zdrojem tepla získaného prostřednictvím elektřiny, který má spousta lidí spojen s vysokými provozními náklady. Jenže, není všechno tak, jak se na první pohled může zdát. Ano, provoz tohoto topného prvku dokáže s rodinným rozpočtem poměrně rázně zamávat, ale to pouze v případě, že jej zvolíte do nesprávné nemovitosti.

Důležité je zmínit, že přímotop patří pouze do určitých objektů nebo jako doplňkové vytápění například k tepelnému čerpadlu. Nejčastěji se umísťuje do nízkoenergetických či dokonce pasivních rodinných domů.

Na co se připravit, když chcete topit přímotopem?

V první řadě se můžete těšit na velice snadnou regulovatelnost a obsluhu. Stačí jen pootočit ovládacím prvkem a během velice krátkého okamžiku budete mít doma teplo, navíc bez nutnosti přívodu plynu do domu.

Budete-li chtít topit přímotopem, připravte se na to, že pokud nezvolíte akumulační variantu topidla, zařízení po vypnutí velice brzy vychladne. Není ideální volbou ani pro alergiky, jelikož při jeho provozu dochází k cirkulaci vzduchu, takže i prachu.

Na druhou stranu na vás čeká příjemný bonus, jímž je lepší sazba elektřiny.

Využijte nízkého tarifu elektřiny

Vytápíte-li nemovitost přímotopy, máte automaticky nárok na lepší sazby elektřiny, jakými jsou například D35d nebo D45d, v rámci nichž užijete spoustu hodin s nízkým a levným tarifem. A právě ten je možné upotřebit k provozu většiny energeticky náročnějších spotřebičů. Minimálně co se týče pračky, myčky a ostatních produktů.

I díky tomu může vaše průměrná spotřeba elektřiny klesnout na velice zajímavou úroveň, která potěší především peněženku a rodinný rozpočet.

Nepodceňujte srovnání cen elektřiny

Jak asi správně tušíte, přímotopy mají své klady i zápory, o tom není žádných pochyb. Pakliže uvažujete o jejich pořízení, nezapomeňte ve výsledku provést ještě jeden zásadní krok. A to porovnat cenu elektřiny, jež má na vše výše uvedené poměrně zásadní vliv.

Na trhu je řada dodavatelů, v jejichž nabídkách nemusí být snadné se vyznat. V tom vám však pomůže například internetový portál Ušetřeno.cz. Porovnání pravidelně aktualizovaných cen na jediném místě, odkud můžete dokonce provést samotnou změnu dodavatele elektřiny.