Dobrá zpráva pro všechny ekologicky zaměřené úředníky. Jedna z největších společností, zabývajících se výrobou kancelářských potřeb, Kores, vyvinula a nyní uvádí na trh produkty, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Novinky pod značkou Eko-responsible jsou ekologicky rozložitelné, šetrné a zdravotně zcela nezávadné. Dovybavit si kancelář můžete lepícími bločky ze 100% recyklovaného papíru, korekčním roll-onem ze 100% směsi rozmělněného dřeva nebo třeba korekčním „bělítkem“ na bázi vody. V práci tak můžete nejen ekologicky myslet, ale i činit.

Hitem kanceláří jsou korekční prostředky Woody Scooter X-tra Long a Woody Roll On X-tra Long. Tělo strojku je vyrobeno ze 100% rozmělněného dřeva. Bělící páska je navíc delší než u běžných výrobků. Scooter má 10 metrů a Roll On dokonce 14,5 metrů. Obal je vytvořen z recyklovaného papíru. Ceny obou jsou srovnatelné s obyčejnými pomůckami–Scooter pořídíte za 67 Kč, Woody za 64 Kč.

Pokud jste si oblíbili lepící tyčinky, potěší vás, že i tyto mají svou eko variantu. Ze 60 % jsou vyrobeny z obnovitelných materiálů, neobsahují žádná rozpouštědla ani kyseliny a jsou netoxické. Naopak obsahují glycerin, který zabraňuje vysychání. Navíc lepidlo, které se dostalo tam, kam nemělo, snadno odstraníte obyčejnou vodou. Cena je 21 Kč.

Vypadne vám občas něco z hlavy? Lepíte si na monitor poznámky, co nesmíte zapomenout? Pak asi patříte mezi příznivce mikrobloků. Lepící papírky teď také najdete v provedení Eco. Koupíte je ve čtyřech barvách: růžová, zelená, modrá a žlutá a ve třech velikostních provedeních. Prodejní cena je 27 Kč.

Nikdo není dokonalý a chybička se občas vloudí. Přepisovat a tisknout znovu stránku je ztráta času a s každým papírem navíc i prohřešek proti přírodě.

Mít u ruky korekční lak v bílé barvě, který chybu spolehlivě přebarví proto není od věci. Opravné laky Aqua a Aqua Soft s vysokou krycí schopností jsou ředitelné vodou, netoxické a ekologicky odbouratelné. Můžete si vybrat z varianty štěteček nebo houbička. Opravný lak Kores Aqua koupíte za 20 Kč (20ml balení se štětečkem) a Aqua Soft za 25 Kč (25 g s houbičkou). Další možností je korekční strojek Refill Roller. Od ostatních jej odlišuje snadno vyměnitelná páska. Stojí 58 Kč.

Když už ale opravdu musíte tisknout, tiskněte na tiskárně s ekologickou náplní. Inkoustová Cartridge Kores má  až o 400% větší obsah, laserová až o 150%. Výrobní zařízení jsou certifikována dle platných mezinárodních norem. Na oba typy je záruka 3 roky a 60% obsahu laserové náplně je vyrobeno z obnovitelných materiálů.