Chystáte se na prodej svého domu? Rádi byste se ho zbavili co nejdřív, ale máte dojem, že je příliš průměrný na to, aby se prodal za dobrou cenu? To se dá pomocí několika tipů poměrně snadno změnit.

Když se odhodláte k prodeji domu, samozřejmě chcete získat co nejvíce, abyste si mohli pořídit nový domov svých snů. Kupní cena a poptávka se ale kromě objektivních věcí jako je počet pokojů či lokalita, odvíjí od osobního dojmu. A právě ten je ve vašich rukách. Pokud máte trochu odhodlání, peněz a času, můžete snadno popularitu své nemovitosti navýšit.

První věcí, kterou můžete prodeji prospět, je vhodné načasování. Nejednoho potenciálního kupce totiž spíše osloví překrásně rozkvetlá zahrada či balkón nežli ponuré podzimní prostředí. Snažte se proto zahájit nabízení svého domu na jaře či v létě.

Navíc v tomto období se také realitní kanceláře standardně potýkají s největším návalem klientů. A čím více lidí uvidí váš příbytek v plné kráse, tím lépe.

V momentě, kdy se blíží návštěva zájemců, je třeba snažit se o to, aby byli vaším domem co nejvíce okouzleni. Nezapomínejte, že první dojem bývá pro mnoho lidí rozhodující. Už vstupní dveře mohou  celkovou náladu kupců dokonale ovlivnit.

Investovat peníze do jejich přetření na novou barvu, nemluvě o koupi nových, bývá příliš nákladné. Existuje jednodušší a levnější řešení. Pořiďte si závěsný věnec na dveře, který pořídíte za několik stokorun. V ideálním případě si nepořizujte příliš extravagantní, ale takový, který odpovídá danému ročnímu období. Věnec pak bude skvěle plnit funkci odtažení pozornosti od lehce zašlých dveří.

Když už jsou kupci uvnitř, počítejte s tím, že budou zvídaví. Aby dům zanechal dobrý dojem, odstraňte nebo odhrňte těžké závěsy či příliš husté záclony. Prosluněné pokoje totiž zanechají rozhodně lepší dojem nežli ty ponuré. Úroveň koupelny a záchodu můžete snadno za pár set korun zvýšit také. Stačí, když pořídíte nové prkénko a podložky na zem ve stejných barvách.

Nezapomínejte na detaily! Nicotnosti jako třeba kapající kohoutek může leckteré kupce odradit. Když si před jejich návštěvou ale zavoláte instalatéra, aby veškeré takovéto nedostatky vyřešil, zájemci budou mít příjemný pocit, že je dům v udržovaném stavu.

Další věcí, která může kupce rozladit, je nevábná vůně některých nepříliš používaných pokojů ve starých domech. Nebojte se proto investovat do osvěžovačů vzduchu nebo prostě zapalte vonnou tyčinku.

Pokud máte větší finanční prostředky, zauvažujte také nad přepažením některého z pokojů. Snadno pak můžete vytvořit prostor navíc. A 4+1 se přeci jen prodá lépe nežli 3+1. Pokud ale nedisponujete příliš velkým prostorem, můžete namísto dalšího pokoje vytvořit alespoň stále populárnější šatnu.

Jak vidno, dům se dá zušlechtit i za přijatelnou cenu. A čím lepší pocit z vašeho příbytku budou kupci mít, tím spíše do něj budou investovat.