Aby se kuchařkám v jejich království líbilo a čas zde příjemně utíkal i těm ostatním, přinášíme vám několik rad a zlepšováků, které byste mohli při zařizování kuchyně rozhodně využít.

Hospodyňky si přejí mít perfektně zařízenou kuchyň proto, aby jim vaření dobře šlo a bavilo je a aby místo, kde tvoří kulinářské senzace, působilo příjemným dojmem. Stejně tak ale i ti, kteří v kuchyni nehodlají trávit víc času, než je nezbytně nutné, vyžadují její skvělé a praktické vybavení, které jim vaření co nejvíce urychlí a usnadní. Přečtěte si malou sbírku rad, jak na věc:

1) Nebojte se barev!

Je známo, že barvy na nás mají velký vliv. Pokud si hlídáte štíhlou linii, pamatujte při malování kuchyně na to, že oranžová barva kromě toho, že působí optimisticky a prosvětluje prostor, také povzbuzuje chuť k jídlu. Intenzivní odstíny žluté podle odborníků zase působí pozitivně na žlučník, játra a žaludek.

2) S tmavými odstíny opatrně

Tmavší barvu stěn a kuchyňské linky si můžete dovolit pouze v případě, že máte k dispozici dostatečně velký prostor. Malá kuchyň zařízená v tmavých tónech působí ponurým dojmem, zvlášť pokud jde jen o kout bez okna. V takovém případě vsaďte raději na teplou barvu vanilky nebo rozjasňující odstín banánové.

3) Pomůže nábytek na míru

Pokud je kuchyně malých nebo atypických rozměrů, mnohem více se do ní vejde, když si necháte vyrobit nábytek na zakázku!

4) Vyházejte nepotřebné police

Polička se zavěšenými keramickými hrníčky, sušenými květy, dárečky a nejrůznějšími drobnostmi je sice pěkná, ale věci na ní zbytečně chytají prach. Přemístěte raději vaši výstavku za sklo a nakupte si elegantní hrnky pro každodenní používání, snadno omyvatelné plechové a skleněné dózy nejrůznějšího obsahu a polici dekorujte jimi.

5) Využijte každý prostor

V malých kuchyních je potřeba využít opravdu každičký prostor. V některých bytech a domech, kde nejsou okna umístěna příliš vysoko, se vejde malá polička (ideální například na kořenky) i nad okenní rám.

6) Hledejte moderní řešení skladování

Místo šetří také výsuvné desky, otočné drátěné koše a sklopné skříňky, zabudované do linky.

7) Nebojte se dělených odpadkových košů

Třídíte odpad? Pak si určitě pořiďte dělený odpadkový koš, který vám váš dobrý úmysl usnadní. Zároveň pak nebudete v kuchyni zakopávat o další nádoby na odpad navíc.