Víte, že při výrobě papírových pytlů se spotřebuje více energie, než při výrobě pytlů plastových? Výroba papírových sáčků zárověň vyžaduje větší spotřebu vody (nemluvě o pokácených stromech). Výroba plastových sáčků, je však také problematická. Jsou vyrobené z ropy a jen na pokrytí spotřeby Spojených států spotřebují výrobci více než 12 milionů barelů ropy ročně.

Nejzelenějším řešením je tedy používání své vlastní a nejlépe látkové tašky, která není pouze na jedno použití. Možná si ještě vzpomínáte na síťovky, které byly běžnou součástí každé rodiny. Je pravda, že na pohled nebyly příliš vkusné, svůj účel však splňovaly. Nebylo potřeba vyrábět další a další plastové nebo papírové pytle a tašky. V dnešní době se již i tyto tašky dělají v zajímavých designech a jsou k zakoupení v drogeriích či módních obchodech. Každý má tedy možnost vybrat si podle svého vkusu. Neměli byste však tuto tašku zapomenout doma, když se vydáte na nákupy.

Další možnost jak znovu využít plastové tašky, je využívat je alespoň jako pytle na odpadky. Tímto je použijete ještě jednou, čímž šetříte životní prostředí a ještě ušetříte peníze za sáčky na odpad.

Které tašky jsou tedy šetrnější k přírodě? Jak papírové, tak plastové mají své pro a proti. Záleží pouze na vás, čemu dáte přednost. Pamatuje však vždy na to, že nejzelenější taška je ta, kterou budete moci použít vícekrát.