Uvažujete o tom, že by si vaše terasa letos zasloužila nějaký inovativní prvek a zároveň byste chtěli investovat do něčeho praktického? Pokud na terase rádi trávíte volný čas, bude pro vás venkovní markýza inovativním,  praktickým prvkem.

Název možná trochu zavání starými časy, ale právě nádech klidu a pohody starých časů nám tenhle prvek může na terasu přinést. Markýzy jsou totiž jako stvořené pro oddechové volné dny, kdy nabíráme novou sílu odpočinkem na terase, a zároveň potřebuje i chladivý stín, který umí právě markýza poskytnout mnohem spolehlivěji než třeba slunečník.

Výhodou markýzy oproti slunečníku, je mimo jiné i to, že se nemusíme bát, že až přijde nějaká menší bouřka s vichřicí, budeme muset slunečník hledat po okolí. Markýzu můžeme buďto namontovat sami, nebo ji nechat nainstalovat odborníky. V každém případě je vždy uchycená ke zdi domu napevno a nemusíme se bát, že nám uletí.

Markýza nám také nedá tolik práce s údržbou, pokud ji zrovna nevyužíváme, můžeme ji zavinout do držáku. Moderní markýzy už se umějí zavinout automaticky, a taktéž rozvinout, takže s nimi nemáme příliš práce. Oceníme i to, že markýzu nemusíme odnášet z terasy ani během zimní sezóny, protože zavinutá bez problémů přečká zimu.

Vedle funkčnosti nám markýzy mohou nabídnout i přitažlivou paletu tvarů, velikostí a designů, kdy se můžeme při výběru skutečně vyřádit a zajistit tak naší terase jedinečný vzhled. Inspirovat se můžeme třeba na webu rolrols.cz, a pokud si některý z typů vybereme, markýzu zde můžeme rovnou i zakoupit.