S roletami na úspory tepla

velux

Obliba rolet již dávno není podmíněna, jen jejich kvalitními stínícími vlastnostmi, případně jejich schopností zajišťovat vyšší ochranu okenic proti rozbití či vloupání. Dnes jsou v rámci všeobecného trendu snižování tepelné náročnosti budov, oceňovány především jejich tepelně-izolační vlastnosti.

Pokud chceme ušetřit při vytápění, měli bychom si pořídit některé ze speciálně vyvinutých typů. Například dvojitě plisovaná roleta Velux zachovává elegantní vzhled plisované rolety, ovšem s výhodami tepelně-izolační hliníkové fólie.

Daná fólie zadržuje v zimním období teplo a zlepšuje tak izolaci až o 34 %. Vedle zabránění tepelných ztrát, navíc jako standardní fólie umí zajistit přítmí v interiéru, zachovává flexibilitu (lze ji ovládat jak pomocí horní tak i spodní lišty), a přínosem je i snadná a rychlá montáž.

Pokud nám závěsy přijdou v interiéru přece jen tradičnější, není nic snazšího než si ponechat i ty. Rolety interiér nijak nenarušují, jejich moderní varianty mají uhlazený design a s žádnými viditelnými lanky se nesetkáme.

Také je dobré pohlídat si různé cenově výhodné nabídky, na www.veluxeshop.cz nyní například můžeme zakoupit energetický balíček, který se postará o zlepšení energetické efektivity našeho domova. V cenově zvýhodněného balíčku obdržíme vedle tepelně-izolační rolety, která nám v zimě zajistí menší tepelné ztráty, i venkovní markýzu, která nás naopak zase v létě ochrání před horkem.

Komentáře

  • V zíme je žiadúce, aby okná počas dňa absorbovali maximum slneného žiarenia bez zatienenia a absorbcie svetla fotovoltaickou vrstvou.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení