19.01.2018   Rady a tipy 1 komentář

Potřebujete půjčit? Nemusíte platit ani korunu navíc

penezenka

Finanční půjčka nemusí být vždy nevýhodná. Stačila by vám menší částka k „překlepání“ jednoho nebo dvou týdnů do výplaty? Právě v takových případech často nemusíte přeplatit vůbec nic navíc. Jak je to možné? Čtěte.

O nejrůznějších aspektech nebankovních půjček jsme na našem webu již několikrát psali. České domácnosti si půjčují stále častěji a nevypadá to, že by v roce 2018 měl tento trend ustat. Jistě, mnozí z žadatelů by se bez půjčky dost možná obešli, na druhou stranu ale vždy může nastat situace, kdy nás doběhnou nečekané výdaje a finanční injekce by jednoznačně pomohla.

Zbývá vám týden do výplaty a máte prázdnou peněženku?

Za takovou situaci se nemusíte stydět. Někdy je potřeba znenadání nechat opravit auto, pračku nebo zaplatit zálohu na lyžařský výcvik dítěte. Právě pro takové případy někteří poskytovatelé nebankovních služeb nabízí tzv. půjčku před výplatou. Zpravidla se jedná o sumu v řádu nanejvýš několika tisícikorun s kratší dobou splatnosti.

Zapomeňte na úrok (alespoň pro jednou)

Aby toho nebylo málo, nejedna nebankovní společnost slibuje svým budoucím klientům velké lákadlo. První půjčka zdarma je nabídkou, kterou sice můžete využít pouze jednou, pokud ale dodržíte domluvenou dobu splatnosti, nezaplatíte vůbec nic navíc. To ostatně silně doporučujeme – pokud byste splatnost překročili, byly by vám naúčtovány poměrně vysoké sankce.

Proč by vlastně někdo poskytoval půjčku úplně zdarma? Je to jednoduché – taková nebankovní společnost chce, abyste si její služby otestovali a doufá, že pokud budete ještě někdy potřebovat půjčit, opět vsadíte právě na ni, tentokrát již s úrokem. Výhodou je, že vám nic nebrání čerpat první půjčku zdarma vždy u jiné společnosti, která tento produkt nabízí – možností je poměrně dost.

Jak taková půjčka vypadá v praxi?

Například společnost Zaplo, kterou nejspíše znáte z televizních reklam, nabízí novým klientům půjčku ve výši od 1 000 do 8 000 Kč. Pokud ji stihnete splatit v rozmezí 7 až 30 dnů, nezaplatíte nic navíc. Jednoduché, že?

Kde tedy půjčku zdarma hledat? Při hledání jakékoli půjčky doporučujeme využít služeb některého z nezávislých internetových srovnávačů, například coolpujčky.cz, nebo půjčkyhned.cz. Jednak budete mít jistotu, že vybíráte pouze mezi osvědčenými a seriózními poskytovateli, všechny dostupné nabídky budete mít také přehledně seřazeny podle vašich preferencí.

Jednotlivé půjčky si můžete filtrovat do kategorií, podle výše částky a doby splatnosti. Pokud jste například na mateřské dovolené, můžete si jednoduše zobrazit pouze společnosti, které vám půjčí. Na kvalitním srovnávači najdete u každé půjčky také řadu informací o společnosti, přehled smluvních podmínek nebo třeba recenze ostatních uživatelů, kteří už s konkrétní půjčkou mají zkušenost.

Komentáře

  • První půjčka zdarma se skutečně vyplatí, mně se to podařilo na (odkaz byl odstraněn) ale pozor na to, vztahuje se to obvykle jen na krátkodobé úvěry do 10 000 Kč a při první žádosti.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení