Projekt „Najdi si svého farmáře“

farmar

Unikátní projekt „Najdi si svého farmáře“ započal již na začátku loňského roku a za dobu své existence si našel mnoho příznivců. Dovolte, abychom ho představili i Vám.

Majitelem ojedinělé myšlenky a zakladatelem projektu je soukromý zemědělec František Němec z Jihlavy, který v podstatě velmi jednoduchým způsobem umožnil spojení mezi zemědělci a potencionálními zákazníky.

Již delší dobu sledujeme tendenci zemědělců oslovovat přímo spotřebitele a nabízet jim kvalitní produkty co nejjednodušší cestou. Cílem projektu „Najdi si svého farmáře“ je informovat zákazníky kdy, kde a jak mohou nakoupit čerstvé produkty přímo od farmářů, tzv. ze dvora.

Zemědělci se tímto způsobem snaží přesvědčit spotřebitele, že přímo na farmě mají možnost dostat jejich zboží čerstvější a kvalitnější, za výhodnější cenu a zároveň mohou na vlastní oči vidět, za jakých podmínek jsou zvířata chována či rostlinné produkty pěstovány.

Na internetu proto vznikl seznam farmářů z celé České republiky, který zahrnuje informace o farmách a nabízených produktech či výrobcích. Někteří zemědělci nelení a v zájmu rozvíjejícího se podniku nabízejí k prodeji doplňkové „služby“. Jelikož zájem o prodej ze dvora v poslední době enormně vrůstá a lidé tímto způsobem využívají i možnosti strávit čas na venkově, spolu s prodejem se rozvíjí i agroturistika.

Nejeden ze zemědělců nabízí zájemcům možnost strávit čas na jeho farmě spolu se zvířaty, podívat se jak probíhá práce na statku a např. i příležitost si vyzkoušet dojení na vlastní kůži. Návrat k venkovu a možnost načerpat síly v přírodě – to je hlavní tahák zemědělců.

Zákazníci, kteří mají tento způsob nakupování již vyzkoušený, si nemohou stěžovat. Sami uznávají, že zboží nakoupené na farmě je chutnější a čerstvější. Doufejme tedy, že strmá křivka vzrůstajícího zájmu, kterou zaznamenal tento projekt, na svém počátku neklesne, ale naopak stále více lidí bude dávat přednost kvalitním produktům před levnými alternativami v supermarketech.

Autor: Hana Blahoutová

 

Komentáře

  • Jsem rád, že se k nám dostává to, co je v zahraničí normální už několik desítek let.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení