Jestliže v letních měsících nechcete ve svém domě trpět přílišným horkem, je zde snadná pomoc. Stínící technika vás skvěle ochrání před příliš agresivními slunečními paprsky. Jaké jsou možnosti zastínění domu?

Žaluzie nechrání jen před sluncem

O systému zastínění je dobré přemýšlet už ve chvíli, kdy se na stavbu domu teprve chystáte, ale na druhou stranu není problém realizovat instalaci stínící techniky na již hotový rodinný dům. Velkou výhodou stínící techniky je, že kromě ochrany před sluncem může mít i další funkce, které zvyšují komfort bydlení ve vašem domě. Některé stínící systémy totiž zároveň chrání i před hlukem zvěnčí a v zimních měsících mohou také zabraňovat tepelným ztrátám. Takovouto ochranu poskytují exteriérové, neboli předokenní žaluzie. Nejlepší je počítat s montáží žaluzií už před započetím stavby rodinného domu.

Jak vybrat kvalitní zastínění

Při výběru stínící techniky je důležité zvolit kvalitní produkty od prověřené firmy. Velmi vhodné je, pokud si můžete kvalitu výrobků osobně prověřit na některém z prodejních míst. Prodejce by vám měl být schopen poskytnout co nejvíce a co nejpřesnější informace o jednotlivých typech produktů a o jejich výhodách a případných nevýhodách. Po konzultaci s ním byste měli být schopni vybrat ten nejlepší způsob zastínění pro váš rodinný dům. Důležité také je, aby byl dodavatel schopen zajistit náhradní díly a případný záruční i pozáruční servis.

Ovládání předokenních žaluzií

Předokenní žaluzie se skládají z jednotlivých lamel, které můžete podle potřeby otevírat či zavírat. Tím regulujete intenzitu slunečního záření, které se dostává do interiéru. V zimních měsících navíc mohou zavřené lamely zabraňovat únikům tepla z domu. Předokenní žaluzie mohou mít různé způsoby ovládání. Nejlevnější, ale nejméně komfortní je manuální ovládání. Žaluzie ale také můžete ovládat pomocí elektromotoru, dálkovým ovládačem nebo centrálně, z jednoho ovládacího pultu. Vyrábějí se ze dřeva (severského smrk, dub, cedr, teak) nebo z hliníku.

Stínící technika za skvělou cenu

Jestliže se rozhodnete postavit dům se společností Ekonomické stavby, můžete získat nejen žaluzie, ale i řadu dalších doplňků pro váš dům za skvělou cenu. S programem kupónová knížka totiž můžete u vybraných partnerů čerpat výrazné slevy na různé produkty a služby. Mezi nimi je i stínící technika pro váš dům.

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

O společnosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby, přední stavební společnost v oblasti výstavby zděných rodinných domů v regionu střední Evropy, se od svého založení v roce 1998 zaměřuje na kvalitu a šíři nabídky, která je svým rozsahem na trhu ojedinělá. Od počátku své existence se Ekonomické stavby specializují výhradně na oblast bydlení a každoročně realizují a předávají svým klientům v České republice přes 400 domů.

Cílem Ekonomických staveb je zpřístupnit bydlení v rodinném domě co nejširšímu spektru zákazníků, čehož dosahují širokou nabídkou služeb – od individuálního projektu, přes vyřízení stavebního povolení a zajištění financování až po samotnou realizaci – a příznivými cenami. Ekonomické stavby chtějí být spolehlivým a stabilním partnerem pro výstavbu rodinných domů, který vždy nabízí něco navíc. Ekonomické stavby jsou ryze českou společností s dlouholetou tradicí, která klade důraz na kvalitu a maximální efektivitu všech procesů. Ke spolupráci si vybírá silné a stabilní partnery, díky kterým může neustále svou nabídku rozšiřovat a zajistit stavbu domu za příznivou cenu. Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO  9001 již od roku 2003 a certifikátu ochrany životního prostředí ISO14 000 od roku 2007.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.
Ke Křižovatce 466
330 08 Zruč – Senec
telefon: 377 825 782
fax: 377 825 782
mobil: 602 435 452
email: info@ekonomicke-stavby.cz
web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby