Masážní a parní boxy zatím v koupelnách patří spíše k nadstandardnímu vybavení, a to díky své vysoké pořizovací ceně. Pokud se však pro ně rozhodnete, rozhodně nebudete litovat!

Příjemná masáž s vůní levandule a při barevném osvětlení – i to můžete zažít doma!

Turecká lázeň, skotské střiky, zádová hydromasáž a ještě mnohé další. Na to vše dnes nemusíte jezdit do lázní či navštěvovat speciální welness centra, takový multifunkční parní a masážní box můžete mít i ve vaší koupelně. Investice do takového zařízení je ale poměrně značná – v katalogových cenách se kvalitně boxy pohybují od 200 000 výše, v případě boxů se základní výbavou můžete najít i typy kolem 50 000 Kč. Pozor ale na napodobeniny, které pořídíte ještě levněji – nekvalitní materiál a těsnění, pro něž se stávají nepoužitelnými, u nich bývají velmi obvyklým problémem… Pokud tedy uvažujete o parním boxu, určitě se vyplatí upřednostnit kvalitu.

Masážní či parní box je ale jistě nadstandardem příjemným. Vejdou se do něj i dvě osoby, takže masážní procedura může být zároveň inspirujícím zážitkem. Dle typu a výrobce můžete vybírat z celé řady funkcí, které takový box má. Kromě těch výše zmíněných to bývá také chromoterapie, čili barevná hra světel a aromaterapie, neb součástí boxů bývá nádoba na vonné oleje a výjimkou není ani posuvná či rotační sprcha, rádio, telefon a další vymoženosti.

Součástí kvalitního boxu, který se dodává kompletní a stačí je jen připojit k rozvodům vody a elektřiny, je multifunkční ovládací panel, na kterém si uživatel pohodlně navolí masážní program, typ, směr a intenzitu hydromasáží, počet použitých trysek, zaměřit se může například jen na masáž krční či bederní páteře vsedě či vstoje, anebo na příjemnou masáž chodidel. Posezení v páře je navíc výbornou relaxací – odbourává stres, uvolňuje dýchací cesty, stejně jako unavené tělo a mysl. Antistresový účinek ještě posiluje kombinace s aromaterapií, při níž je vaše koupelna provoněna nejrůznějšími esencemi.