Z adventního kalendáře už je úspěšně vyloupána polovina čokolád a nemáme-li po kupě vánoční dárky, pravděpodobně již začneme uvažovat o tom, koho a čím letos obdarovat.

S dětmi je to nejjednodušší, o tom, co by si přály pod stromeček, mluví obvykle už od prázdnin, a pokud ne, můžeme porušit listovní tajemství a nahlédnout do jejich dopisu pro Ježíška.

Ovšem, co darovat přátelům, kolegům nebo obchodním partnerům bývá mnohdy oříšek. S originálním tipem na dárek přišla humanitární organizace Člověk v tísni – v rámci projektu Skutečný dárek nabízí možnost zakoupení dárku, který obdarovává hned několikrát.

Jedná se o dárkový certifikát, na konkrétní pomoc pro nejchudší rodiny v různých zemích světa – v oblasti zdrojů pitné vody, obživy, zdravotní péče a vzdělání, který můžeme dát svým blízkým pod stromeček nebo ho zaslat poštou či elektronicky. Do certifikátu je možné dotisknout nebo vlastnoručně vepsat originální vzkaz či věnování.

Konkrétní formu pomoci vybíráme v e-shopu podle typu stejně jako jakýkoliv dárek v běžném obchodě, podle toho, co nás osloví nejvíce, popřípadě podle ceny – od kanystrů na vodu, přes sazenice ovocných stromů a hospodářská zvířata, po školní pomůcky nebo třeba kojeneckou výživu.

Navíc darovací certifikáty typu Veselá koza nebo 100% Kráva se při rozbalování postarají nejen o překvapení, ale i o zábavu, ať již na podnikovém večírku nebo doma pod stromečkem. A obdarovaného jistě zahřeje myšlenka, že na základě jeho dárku získala další rodina díky mléku náskok před hladomorem.

A máme-li hluboko do peněženky, oceníme i to, že je možné si dárek odečíst z daní. Podnikatelé si hodnotu odpočtou přímo v daňovém přiznání, zaměstnanci předají potvrzení do účtárny a budou se moci v rámci daňového vyrovnání těšit na vyšší březnovou výplatu.

Více informací o projektu i přímý vstup do e-shopu je na webu skutecnydarek.cz. Nalezneme tu i příběhy obdarovaných rodin. A těchto příběhů se prostřednictvím podobných netradičních dárků, můžeme účastnit i my.

Autor: Žaneta Pixová

foto zdroj: www.skutecnydarek.cz