Zahradní výpěstky pro zvířecí miláčky

pes

Téměř každý domácí mazlíček se rád proběhne v zahradě plné úrodných zákoutí nebo alespoň prozkoumá zeleň v květináčích či truhlících. Vedle konvenčních lákadel z oblasti běžně pěstovaných plodin však můžeme naši zahradu či květináč obohatit i o výpěstky určené speciálně pro ně.

Jsou typy psů, kteří si drze nabízejí jahody přímo ze záhonu nebo okusují lusky plné hrášků. Kočky jsou vybíravější, zato je spolehlivě zaujme bujná vegetace nebo stromky, o které si neváhají obrousit drápky. Morčata a zakrslí králíci naopak nepohrdnou téměř ničím, pochutnají si na nati mrkve, bylinkách jako je petrželka či pažitka nebo ledovém salátu.

Ne každý domácí mazlíček je však dobrodruh, a mimo to pokud nechceme svou zahrádku proměnit v švédský bufet, můžeme vyhradit zvířecím miláčkům jen určitý úsek, kam jim zasadíme vedle konvenčních lákadel i takové, které ocení pouze oni.

Dají se pořídit semínka speciální trávy pro psy, na níž si pochutnají nejen před deštěm. Trávu je možné zakoupit i pro kočky, přestože se o nich říká, že jsou úplní masožravci, travina jim podobně jako psům pomůže s trávením a přispěje některými cennými vitamíny. Navíc je takováto tráva třeba v květináči pro kočku zdrojem zábavy.

Jedinečný typ traviny pořídíme i pro králíky a další hlodavce. Tuto trávu ocení zvlášť ti, co nemají zahrádku, protože je možné ji vysít i do květináčů a mazlíci ji mohou okusovat podobně, jako by ji spásali na zahradě.

Pěstovat ovšem můžeme také Šantu kočičí, do výšky rostoucí bylinu podobající se rozvitému keříku, která nejenže uspokojí kočičí hravost, ale svým specifickým aroma zafunguje i jako přírodní odpuzovač hmyzu.

Dále se dá obohatit jídelníček třeba andulkám a jiným papouškům, pěstovat je možné klásky, které po dozrání sklidíme a usušíme. Naši opeřenci pak mají o zábavu postaráno, když z usušených klasů vyloupávají jednotlivá zrníčka.

Zasadit můžeme taktéž něco pro blaho našeho úlu. Existují speciální medonosné květy pro včely, pomáhající jim v jejich práci na medu, na nějž se potom naopak těšíme zase my.

Autor: Žaneta Pixová

 

 

 

 

 

Komentáře

  • Náš mazlíček žere cokoliv. Nemusí to být ani nic speciálního. Prostě co leží na zemi to sežere :) )

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení