Nastává ten správný čas pro plánování úprav vaší zahrady pro nastávající sezonu. Milujete vodu a chcete si dopřát v létě požitek z koupání pěkně v soukromí vaší zahrady? Pak možná stojíte před otázkou, zda vybudovat raději koupací jezírko nebo bazén.

Obojí má své výhody. Koupací jezírko ocení především romantické duše a milovníci tradičních zahrad. Takové jezírko totiž skvěle zapadne do přírodního amfiteátru vaší zahrady a vedle samotné možnosti koupání je možné ho doplnit i řadou dalších prvků.

Takovým prvkem může být třeba vodopád, fontánka nebo fascinující osvětlení. Jezírko je navíc možné navrhnout tak, aby odpovídalo danému stylu zahrady, může tak evokovat atmosféru jiných kultur jako třeba japonské zahrady, nést prvky tradičního venkova nebo zvoleného historického slohu.

Také můžeme vybudovat koupací jezírko určené speciálně pro děti, které bude obsahovat spoustu hravých prvků. Potěšení z jezírka si mohou dopřát i ti, co berou prvek vody v zahradě spíše jako dekoraci a koupání v něm neplánují. Takové jezírko, je pak možné vybavit různými živočichy jako šneky či rybkami.

Bazény zase ocení více zdatní plavci, kterým vlastní bazén umožní nejen letní osvěžení, ale i možnost nerušeně se věnovat tréninku. Bazén je samozřejmě také možné nechat uzpůsobit pro děti nebo ho zapustit do romantického zákoutí a zabudovat osvětlení.

Bude tak záležet na každém, jakému vodnímu prvku v zahradě dá přednost. Anebo zda si šalamounsky pořídí obě dvě varianty.