Výrobci podlah mají jedno společné – vyrábí  pomocí moderních technologií a nejnovějších materiálů, to vše proto, aby se nezatěžovala naše planeta. Objevují se tak recyklované materiály nebo technologie, při kterých nedochází k uvolňování škodlivých látek nebo zbytečnému odpadu.

Jaké jsou možnosti, se dočtete v našem článku.

Podlahy bez škodlivých látek

Podlahy jsou klíčovým prvkem každého interiéru, a tak je více než důležité, aby z nich neunikaly škodlivé látky v podobě formaldehydu, ftalátu a dalších škodlivin. Takové látky způsobují alergie, astma a jiné respirační problémy. Vyhněte se tak nebezpečným příměsím.

Věřte svému nosu

Prvním varováním, že podlaha obsahuje škodlivé látky, je že vám nevoní. Výrobci přicházejí s alternativními ekologickými krytinami. Vyrábí se tzv. organické podlahy bez obsahu PVC, chloru a změkčovadel jako jsou halogeny, těžké kovy a ftaláty.

Vyhrávají podlahy “eco-friendly”

Mezi výrobce přírodních podlah patří německá značka Wineo® PURLINE. Ta zpracovává organický polyuretan.

Výrobce je  speciální v tom, že se podlahy vyrábějí z jiných materiálů než je klasické PVC a při jejich výrobě jsou prakticky nulové emise.

Koberce z rybářských sítí

Velký úspěch zaznamenávají ekologické designové a metrážové koberce. Takové koberce jsou 100% recyklovatelné, vyrábí se z polyamidového vlákna Econyl a neobsahují škodlivé látky jako jsou bitumeny, latex apod.

Kolekce Sedna® vyrábí koberce z použitých zbytků rybářských sítí vylovených  z mořského dna a použitých PET plastových lahví. Vrchní vrstva, po které se chodí se vyrábí z regenerovaného nylonu ECONYL®. Spodní vrstva, která tvoří podklad koberce je tvořena 100% recyklovaných PET lahví, díky čemuž dochází k ochraně životního prostředí.

Jaké mají koberce Koberce z recyklovaných rybářských sítí SEDNA vlastnosti?

  • měkkost
  • odolnost
  • luxusní design
  • využití doma i v kancelářích

A co je na tom tak důležité ? V použitých rybářských sítí uvíznou a zahynou každý rok miliony mořských živočichů. Dobrovolné neziskové organizace tyto sítě z moří vytahují a následně je předávají do textilního průmyslu k dalšímu zpracování.