S příchodem prvních mrazíků a nástupem kratších dnů se všichni tak nějak podvědomě přesouváme dovnitř. Podzimní procházky jsou sice krásné, zejména, když listy na stromech hrají všemi barvami a slunce ještě příjemně hřeje, ale nic se nevyrovná příchodu do tepla domova, ve kterém se cítíte příjemně a pohodlně.

Jak svůj domov zútulnit a připravit na nadcházející zimní období?

Začněte v předsíni

První místností, kterou spousta lidí přehlíží a nepovažuje ji za místnost v pravém slova smyslu, je předsíň. Jelikož se jedná o místnost, která vás vítá, kdykoliv přijdete domů, věnujte ji trochu své pozornosti. Ideálními prvky, které předsíň zútulní a dodají ji přátelskou atmosféru, jsou běhouny. Ty se vyrábí ve všech možných barvách, velikostech i provedeních, že si rozhodně vyberete takový, který se vám bude zamlouvat.

Hravost nepatří jen do dětského pokoje

Už dávno neplatí, že dětské koberce se vyrábí pouze modré, růžové a s potiskem dopravního hřiště. Sortiment dětských koberců je naopak velmi rozmanitý a některé kousky se skvěle hodí i do obývacího pokoje či do ložnice. Například kruhové koberce, kterým vévodí motiv zvířete nebo naopak velké koberce s drobnými potisky hvězdiček, sněhových vloček či listů, jsou skvělou dekorací do libovolné místnosti v bytě.

S koberci ušetříte

A pokud rádi spoříte a šetříte, kde se dá, neměli byste s pořízením koberce váhat. Jeho údržba je totiž snazší než pravidelné vytírání, při kterém spotřebujete litry vody. Menší kusy koberců můžete pravidelně vyklepávat, jako se to dělalo dříve. A co se s příchodem koberců do vašeho domova sníží, budou výdaje za topení.

Přítomnost koberců v domácnosti má samé plusy. Kromě zútulnění dostane váš domov i novou image, zjednodušíte si úklid a snížíte výdaje za topení. Jediné, co zbývá, je zvolení toho správného motivu.

Zdroj obrázku: Followtheflow / Shutterstock.com