Třetí víkend v září se na Výstavišti v Praze Holešovicích ponese v duchu zdravého životního stylu – bude se totiž konat Festival Evolution.

Není moc míst, kde se pod jednou střechou prolíná pět oblastí jako zdraví, ekologie, bio styl, alternativa a osobní rozvoj, které na sebe vzájemně navazují a doplňují se.  Ať už patříte k pravidelným návštěvníkům Festivalu Evolution, nebo ho letos navštívíte poprvé, určitě budete odcházet plni nových podnětů a inspirace.

Nakupování s rozmyslem

Trendem poslední doby je odklon od konzumu a návrat k minimalismu, stejně jako ekologické smýšlení v duchu zero waste. A právě tyto dva směry se velmi odráží ve festivalové nabídce. Proto zde najdete udržitelné produkty, od těch do domácnosti, až po oblečení. Proč mít plnou skříň trendy oblečení, když můžete investovat do kousků, které vám vydrží a navíc se dají vzájemně kombinovat? Na festivalu se dozvíte, co znamená pojem udržitelná móda, nebo jak můžete výběrem vhodné kosmetiky a drogerie prospět svému zdraví a ulevit planetě. Naučíte se, jak číst etikety a přemýšlet nad tím, zda to, co si kupujete, opravdu potřebujete. Také se zbavíte předsudků vůči některým potravinám a třeba vás potěší informace, že i čokoláda může prospět našemu zdraví, jen je třeba vybrat tu správnou.

Ekologická témata

Připravena jsou témata se zaměřením na bylinkářství, homeopatii nebo tradiční čínskou medicínu. Z ekologických témat se bude mluvit o ekologické a bezodpadové domácnosti, ke které se můžete postupně dopracovat každý. Společně s lektorkou Natašou Foldánovou se společně podíváte na to, jak i malé krůčky, které může udělat každý z nás, ovlivní to, jak bude vypadat náš svět v budoucnosti. Chybět nebude návod Kateřiny Horáčkové na jedlé lesní zahrady nebo naopak návrhy na městské zahrady budoucnosti v podání Karolíny Dvořákové a Magdalény Prunerové. Své místo v programu budou mít také cirkulární ekonomika, udržitelné cestování nebo „pomalé nákupy“.

Tip: Určitě nevynechejte food zónu, ve které můžete ochutnat speciality veganské i vegetariánské kuchyně, stejně jako dobroty bez lepku nebo přidaného cukru. Už teď můžete koupit vstupenky v předprodeji na www.festivalevolution.cz