Druhého a třetího června budete mít v české a moravské metropoli příležitost ochutnat opravdu ekologickou zmrzlinu. Firma Ben & Jerry´s totiž není jen výrobce bio zmrzliny, ale pro přírodu toho dělá o něco víc, než je zvykem. 2. června v Praze a 3. června v Brně se budou na dosud utajovaných místech rozdávat kopečky zmrzliny zdarma.

Pojízdný zmrzlinový scoop shop Ben & Jerry´s na čtyřech kolech přiveze různé příchutě americké zmrzliny do obou měst. Přesná místa budou odhalena týden předem na Facebooku Ben & Jerry´s Česká republika a na www.benandjerry.cz. Produkty Ben & Jerry’s jsou vyráběny pouze z trvale udržitelných a Fairtrade ingrediencí.

Společnost Ben & Jerry’s se zavázala k sociální odpovědnosti a platí svým mlékárenským farmářům prémiové ceny jako poděkování, že se tak výborně starají o své krávy a také o planetu. Farmářům, kteří pěstují Fairtrade kakao, cukr a banány, je garantována férová cena za jejich produkty. Tyto prostředky pak mohou investovat zpět do svých farem a komunit.

Ben & Jerry’s navíc používá výhradně vejce pocházející od slepic chovaných ve volném výběhu a dbá na to, aby dopad na životní prostředí byl co možná nejšetrnější, tím, že investuje do obnovitelné energie a prostřednictvím svých aktivit podporuje neutrální klima. Ve své holandské továrně využívá zelené energie, a zavedli program Láskyplné mléko – program udržitelné výroby mléka.

Zaměstnanci firmy po celém světě vyvažují CO2 emise ze svých letů tím, že si kupují „klima lístky“ ke svým letenkám. Tyto speciální lístky pomáhají vyvážit dopad letecké dopravy na životní prostředí podporováním Projektů Čisté Energie v rozvojových zemích. Povinni jsou také ekologicky zacházet s kancelářským odpadem a svítí jen úspornými žárovkami. Nepovedená zmrzlina míří prasatům na farmu v sousedství.

V roce 2005 dokonce spustili Školu klimatických změn (Climate Change College), aby  inspirovali a poskytovali rady mladým lidem, kteří chtějí být součástí řešení klimatických změn. Škola v partnerství s WWF a polárním cestovatelem Marcem Cornelissenem učí talentované klimatické ochránce, bere je do arktické oblasti na výzkum a dává jím výuku, aby mohli inspirovat ostatní.

Foto www.benandjerry.cz