Pražský Vyšehrad je opředen mnoha pověstmi a legendami a patří k těm nejpamátnějším místům naší historie. Vždyť právě odtud pronesla kněžna Libuše památná slova: „Vidím město, jehož sláva hvězd se bude dotýkat.“ Odkud skočil  kůň Šemík s Horymírem a překonal vyšehradské hradby a přeplaval Vltavu. Vyšehrad je zkrátka velice důležité a krásné místo v naší vlasti. Toužíte po bydlení v této čtvrti?

Výhody bydlení na Vyšehradě?

Výhody jsou nesporné. Je odtud krásný výhled na řeku Vltavu i Pražský hrad. Všichni obyvatelé jistě ocení snadnou dostupnost do centra města a dobrou dopravní obslužnost. Na metro se dostanete z pevnosti Vyšehrad bez potíží pěšky. Kdo se nespokojí jen s metrem, najde pod pevností několik linek tramvaje.

V Praze není mnoho míst, které by oplývaly takovou zelení, jako je v této čtvrti. Je zde mnoho vzrostlých stromů a také rozsáhlý park, kde je možné trávit čas odpočinku a také je zde kam vyrazit za sportovními aktivitami.

Kde zde lze bydlet?

Čtvrť Vyšehrad není velká a možnosti sehnat zde vhodnou nemovitost jsou velmi omezené, a to souvisí s vyššími finančními nároky na koupi nemovitosti. Pokud si nejprve chcete vyzkoušet, jak se zde žije, začněte nejprve s pronájmem. Stojí zde krásné domy a pronájem bytu zde lze sehnat převážně v činžovních domech vystavených ve 20. století. V posledních letech se ale i v této oblasti rozmáhá nová výstavba v podobě půdních nástaveb, a tak je možnost nastěhovat se zde i do novostavby.

Pronájem bytu na Vyšehradě lze doporučit všem generacím a těm, kdo chtějí žít v blízkosti centra, ale zároveň chtějí žít v klidném a zeleném prostředí s možností venkovních aktivit.

Jak již bylo řečeno, v této žádané lokalitě není příliš snadné sehnat vhodnou nemovitost. Proto je dobré obrátit se na odborníky z realitní kanceláře Homesweethome, kteří tuto oblast dobře znají a mají přehled o všech možnostech bydlení v této lokalitě.