U starších domů, které nejsou dobře izolované, bývají problémy s některými špatně vytápěnými místnostmi, ve kterých se drží vlhkost. To vede ke vzniku plísní a pro člověka velmi nezdravého prostředí. Jeden ze způsobů, jak tomu zabránit, je izolace vnitřních stěn za pomocí dřevovláknitých desek Udi.

Dřevovláknité desky Udi, vyráběné firmou UNGER DIFFUTHERM, jsou systémovým řešením pro vnitřní, ale i vnější izolaci budov. Tyto desky jsou vyráběny na bázi dřevěných vláken, jedná se tedy o čistě přírodní materiál.

Pro vnitřní zateplení místností je obvykle používán systém UdiINRECO®. Desky sendvičové konstrukce nejen izolují, ale současně vyrovnávají podklad a jejich montáž je poměrně jednoduchá. Desky se vyrábí se od 80 do 200 mm a připevňují se přímo na podklad. Kladou se „na vazbu“ za pomocí speciálních a nastavitelných hmoždinek. Na takto připevněné izolační desky Udi se nanáší speciální stěrka UdiMULTIGRUND®, která plní funkci parobrzdy, to znamená, že má za úkol regulovat množství vodní páry uvnitř místnosti. Stěrka se nanáší společně s výztužnou tkaninou v minimální tloušťce 5 mm (maximum je 15 mm). Tato difuzně otevřená skladba se v praxi chová podobně jako moderní membrány outdoorových bund. Hospodaření s vlhkostí uvnitř místnosti je regulováno zcela automaticky. Finální povrch může tvořit např. vnitřní omítka nebo pouze malba. Dodejme, že dřevo, jako vynikající tepelný izolant, umí v létě velmi dobře akumulovat teplo a v zimě zabraňuje tepelným ztrátám.

Jiným řešením mohou být izolační desky UdiCLIMATE®, které jsou navíc opatřeny vzduchovými komůrkami, které ještě více zlepšující vnitřní klima v místnostech.

Produkty Udi, které najdeme ve skladbě izolačních materiálů COMPRI®, se používají pro izolaci fasád, vnitřních zdí, střech, příček i stropů.

ZVYŠUJEME KOMFORT A SNIŽUJEME NÁKLADY. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz.

Vyrábí a dodává CIUR a. s. již od roku 1991.

Horní patro staršího domu na Zbraslavi bylo dodatečně izolováno deskami UdiIN RECO®. Efekt byl okamžitý. Nově izolované místnosti snížily náklady na vytápění a plíseň zcela zmizela.

Investor z Plzně potřeboval zateplit část místnosti s okny, které vedly na rušnou ulici. I v tomto případě se použil kontaktní zateplovací systém UdiIN RECO®. Navíc desky přispěly k odhlučnění místnosti vůči dopravnímu ruchu před objektem.

Detail montáže dřevovláknité desky UdiIN RECO®