Rodinný šumavský dům, který současně slouží i jako penzion, byl před časem zrekonstruován. V půdním prostoru byly postaveny zcela nové komfortní místnosti a to včetně vlastního sociálního příslušenství. Po určité době majitel zjistil, že v rámci rekonstrukce nebylo provedeno úplné zateplení všech podkrovních místností. Jedním z řešení bylo vybourat kompletní sádrokarton, zateplit a znovu postavit. To by bylo ale nejen finančně, ale také časově velmi náročné.

Elegantní východisko ze situace nabídla firma CIUR a. s., a to v podobě foukané izolace Climatizer Plus®. Tato přírodní tepelná izolace vyráběná na bázi celulózy splnila dokonale svůj účel, a to nejen po stránce tepelných izolačních vlastností (vysoká tepelná kapacita), ale také po stránce protipožární a zvukové. Navíc přísady obsažené v Climatizeru Plus® zvyšují odolnost proti napadení hlodavci a drobnými organismy a zajišťují také odolnost proti houbám a plísním.

Aplikace byla velmi jednoduchá – prakticky za provozu domu se na základě výsledků tepelného auditu navrtaly potřebné díry vedoucí do prázdných dutin vestavby, a těmito otvory došlo k následnému zafoukání Climatizeru Plus ®. Po uzavření děr stačilo povrch pouze přetmelit a bylo zatepleno.

Výsledkem nebyla jen úspora nákladů na topení v zimním období, ale i zlepšení akustických vlastností místnosti a současně i zlepšení izolačních vlastností v horkých letních měsících. Velkou výhodou Climatizeru Plus® je, že zamezí vzniku nepříznivých tepelných mostů, neboť izolace dokonale přilne a vyplní sebemenší dutinu.

Climatizer Plus® patří do uceleného skladebního systému izolací COMPRI® firmy CIUR a. s., který nabízí ucelená řešení pro kompletní tepelnou izolaci a dosažení akustického komfortu u všech typů stavebních konstrukcí. COMPRI® je synonymem pro přirozené zdravé bydlení a nízké náklady za vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz.

Vyrábí a dodává firma CIUR a.s. již od roku 1991.